05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / Kayseri’nin tanınmış Uluslar arası nakliyat şirketleri olan Bedir ve Bedirhan taşımacılık, mahkemeden Konkordato alabilmek için Bilançolarına sahte alacak senetleri dâhil ettiler. Konkordato talebinde bulunan avukatın FETÖ itirafçısı Mehmet Dinç olması, Mali müşavirin kardeşi Serkan Önderdinç olması, yine raporu yazan RoyalCertbağımsız denetim şirketine Serkan Önder Dinç’in ortak olması ise kafalarda soru işareti yarattı.

11MİLYON 718 BİN LİRALIK SAHTE SENET BİLANÇOYA NASIL GİRDİ?

1982 yılında 3 ortak ile kurulan Bedir uluslar arası Nak. Tic. Limited Şti.  sondönemde  ortaklar arasında çıkan ticari anlaşmazlık yüzünden fesih ve kapatma davaları açıldığı öğrenildi. Firmanın 14 çekicisi ve 14 Dorsesi Ankara 21. Hukuk Dairesi’nce yakalama kararı çıkartıldığı ortaya çıktı. Ortaklardan Ahmet Kınış bu durumu maniple etmek için,Asliye Ticaret Mahkemesi’ne  FETÖ den etkin pişmanlıkta bulunarak cezaevinden çıkan Mehmet Dinç vasıtası ile Konkordato talebinde bulunmuş ve tedbir kararı verildi. Dosyada mevcut  olan muhasebe kayıtları incelendiğinde, Bedir ve Bedirhan Nakliyat Şirketleri’nin BKS SpeditionGMBH” şirketinden 6.724.903,15 TL ve 4.993.800 TL  yani toplamda  11.718.703.15 TL’lik alacaklı olduğu bunlarla ilgili seri 31.03.2019 tarihinde seri senetler aldığı dosyada görülüyor. Sayın Mahkeme bu alacağın gerçek olup olmadığı ile ilgi araştırma yapılmasına karar verdi.

2019 YILINDA BİLANÇOYA DAHİL EDİLEN  HAYALİ SENETLER 2018 YILINDA KAPATILAN ŞİRKETE AİT

Ahmet Kınış Bedir ve Bedirhan nakliyat şirketlerinin bilançolarına yine kendisine ait olan, Dortmund bölge mahkemesinin yasa kararı ile “256/118/17  24.04.2018”  tarihinde  kapatılan Almanya’da  “BKS SpeditionGMBH” şirketinden alacaklı gibi sahte senetleri dahil etmiş. Almanya’daki Şirket 24.04.2018 kapatılıyor. Bilançolara dâhil edilen sahte senetler ise 31.03.2019 tarihinde yazılıyor. Hukuken var olmayan bir şirketten hayali senetler alınmış.

MALİ MÜŞAVİR SERKAN ÖNDER DİNÇ,  HUKUKÇU AVUKAT MEHMET DİNÇ

Konkordato talebinde bulunan Bedir ve Bedirhan şirketlerinin Mali müşavirinin Serkan Önderdinç olması ve yine Konkordato talebinde bulunan Bedir ve Bedirhan şirketlerinin denetim raporunu yazan, Bağımsız denetim şirketi Royal Cert’e Serkan Önderdinç’in ortaklığının bulunması, dikkat çekici bir durum.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar