05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz / Kars’a gelen bir Kayserili besici tarafından sahte çek ile bin 104 adet canlı büyükbaş hayvan alarak dolandırıldıklarını iddia eden 14 besicilerin 85 gündür Akin Köyü’nde mücadelesi sürüyor. Jandarma yedieminde bulunan hayvanların açlıktan öldüklerine dair tutanak tuttu.

WhatsApp Image 2019 11 25 at 17.50.52

FİZYOLOJİK AÇLIK BELİRTİSİ…

Günlerdir Akin Köyü’nde bir ahırda kalan ve eski parayla 7 trilyon dolandırıldıklarını söyleyen mağdur besiciler, jandarma ile birlikte savcılık talimatı ile yediemindeki hayvanlara incelemede bulundu. Veteriner hekim, jandarmanın olduğu 4 kişilik imza altında tutulan tutanakta “İşletmede yapılan inceleme neticesinde kimi hayvanlarda düşkünlük belirtisi, bu durumun fizyolojik açlık neticesinde olduğu kanaatine varılmıştır. Fizyolojik açlık durumundaki semptomların artarak devam edeceği kanaatine varılmıştır” denildi.

WhatsApp Image 2019 11 25 at 17.50.53 1

Cumhuriyet Savcılığı’na gidip şikayetçi olan Ömer isimli mağdur vatandaş, geçtiğimiz günlerde şunları söylemişti: “7 Eylül’de Kayseri’ye geldik, savcılığa şikayette bulunduk. Savcılık bizim dolandırıldığımız kanaatine vardı, hayvanların bizlere teslim edilmesine dair iddianameyi hazırladı. Mahkeme üzülerek belirtiyorum ki dosyayı yetkisizlik vererek Kars’a gönderdi. Akin Köyü’nde yediemin olarak hayvanlar burada duruyor. Söz konusu şahıs, yedieminde olan hayvanları çıkarıp Boyacı köyünde başka insanlara sattığı, rahatsızlanıp ölü olan hayvanları kesip, Kayseri’de yaşayan insanlarımıza yedirdiği iddia ediliyor.”

Devlet yetkililerinden yardım beklediklerini söyleyen mağdur vatandaş, “Bu canlı hayvanlar ilgi görmediği zaman hastalanıp günde 4-5 tane hayvanımız ölüyor. Bu hayvanlara sahip çıkılsın, bizi dolandırdığından dolayı kendi hayvanlarımıza ıstırap çektiriyor. Devletin el atıp dili olmayan hayvanların ihtiyaçlarını karşılaması lazım” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar