05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Talas Bayram

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz /  Mahkemeden konkordato alabilmek için bilançolarına sahte alacak senetleri dâhil ettiği tespit edilen Kayseri’nin tanınmış Uluslar arası nakliyat şirketleri olan Bedir ve Bedirhan Taşımacılık belgelerinde detaylar dikkat çekti.

İşte sahte senetlerle konkodateo talebinde bulunan avukatlar

Kayseri’nin tanınmış Uluslar arası nakliyat şirketleri olan Bedir ve Bedirhan Taşımacılık, mahkemeden Konkordato alabilmek için bilançolarına sahte alacak senetleri dâhil ettiler. Konkordato talebinde bulunan avukatın FETÖ itirafçısı Mehmet Dinç, Mali müşavirin kardeşi Serkan Önder Dinç, yine raporu yazan RoyalCert bağımsız denetim şirketine Serkan Önder Dinç’in ortak olduğu ortaya çıktı.

sahte alacaklı senetler

1982 yılında 3 ortak ile kurulan Bedir uluslar arası Nak. Tic. Limited Şti. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne  FETÖ den etkin pişmanlıkta bulunarak cezaevinden çıkan Mehmet Dinç vasıtası ile Konkordato talebinde bulunmuş ve tedbir kararı verildi. Dosyada mevcut  olan muhasebe kayıtları incelendiğinde, Bedir ve Bedirhan Nakliyat Şirketleri’nin BKS SpeditionGMBH” şirketinden 6.724.903,15 TL ve 4.993.800 TL  yani toplamda  11.718.703.15 TL’lik alacaklı olduğu bunlarla ilgili seri 31.03.2019 tarihinde seri senetler aldığı dosyada görülüyor. Sayın Mahkeme bu alacağın gerçek olup olmadığı ile ilgi araştırma yapılmasına karar verdi.

sahte senetler liste alacak

İşte Kayseri Deniz Postası hem o sahte senetleri hem de konkordato talebini yayınlıyor. Bedirhan Uluslararası Nakliyat şirketinin alacaklı olduğu senetler listesinde olan BKS Spedition GMBH firmasının 2018 yılında Dortmund mahkemelerince kapandığı ortaya çıktı. Alacaklı senetler listesinde 31 Ocak 2019’dan 30 Ekim 2024’e kadar 5 yıl süre ile ödenecek 60 ayrı sahte seri senet hazırlandığı görülüyor. 2018 yılında kapatılan BKS Spedition GMBH isimli şirket adına 2019 yılında senet düzenlenmesi hayatın olağan akışına ters olarak değerlendiriliyor. Öte yandan bu gelişmelerin ardından gelecek hafta görülecek olan konkordato davasının sonucu da kamuoyunca merakla bekleniyor.

sahte senetler

WhatsApp Image 2019 11 27 at 17.33.56 3

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar