Okurken İçiniz Cız Edecek, Yutkunamayacaksınız…

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri tarihine kara gün olarak geçen 17 Aralık 2016 günü, kalleş PKK saldırısında 15 askerimiz şehit olmuş, 54 askerimiz yaralanarak gazi olmuştu. O kara günün 3. yıl dönümü yaklaşırken, Kayseri Gazisi Ferdi Çatal, “O soysuzlardan korkmadığımızı göstermek için Türk askerine yakışan şekilde başımız dik vaziyette o gün orada olacağız. Amacımız sadece şehitlerimizi unutmamak onların o kara günde yanlarında olmak ve o kahpelere onlardan korkmadığımızı Türkiye cumhuriyetini Türk milletini bölemeyeceklerini ezanımızı dindiremeyeceklerini bayrağımızı indiremeyeceklerini bir kez daha göstermek” dedi.

ferdi1

17 Aralık 2016’da Talas ilçesi yolu, Erciyes Üniversitesi kavşağında çarşı iznine çıkan Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu özel halk otobüsüne düzenlenen kalleş PKK saldırısında 15 askerimiz şehit olmuş, 54 askerimiz de yaralanarak gazi olmuştu.

O kalleş saldırıda gazi olan ve sağ bacağı iki kez ameliyat ile kesilen Kastamonulu Gazi Ferdi Çatal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile o günü bir kez daha tüm Türkiye’ye hatırlattı.

Şehitlerin ve gazi olan arkadaşlarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan gazi Ferdi Çatal, yazdığı yazı ile de yürekleri dağladı.

ferdi3

OKURKEN İÇİNİZ CIZ EDECEK, YUTKUNAMAYACAKSINIZ…

Tek ricalarının tüm Türkiye’nin o gün orada gazilerin yanında olup, gazilere destek verilmesi olduğunu söyleyen Çatal, okurken göz yaşlarınızı tutamayacağınız şu sözleri yazdı: “O karagün yaklaşıyor, içimizdeki ateş tam sönmeye meyillenirken o kara günün esintisiyle tekrar tekrar alevleniyor.Silah arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi toprağa verdik.Hayatta kalanlar olarak kimimiz yuvasını kurdu, kimimiz yarı aksak, yarı mutl yarım yamalak hep bir yarım işte bir yanımız, hep bir yarım yaşıyoruz.Öyle yada böyle şehitlerimizi anmak için, onlara her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek için, o soysuzlardan korkmadığımızı göstermek için Türk askerine yakışan şekilde başımız dik vaziyette o gün orada olacağız. Amacımız sadece şehitlerimizi unutmamak, onların o kara günde yanlarında olmak ve o kahpelere onlardan korkmadığımızı- Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türk Milleti’ni bölemeyeceklerini, ezanımızı dindiremeyeceklerini, bayrağımızı indiremeyeceklerini bir kez daha göstermek. Sizlerden tek ricamız o gün orada bizlerin yanında olmak, bizlere destek olmak. Unutmayınki bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. 17 Aralık 2019’da Kayseri’de Erciyes Üniversitesi’nin önündeki şehit komandolar durağında olacağız.Paylaşıp bize destek vermenizi istemiyoruz.”

ferdi6

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar