15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz / YDA şirketine yıllık kira olarak yaklaşık 464 milyon TL ödeme yapılan Kayseri Şehir Hastanesi’nde aynı şirket, kiraya verdiği hastanenin hem  parasını devletten alıyor, hem de 2 bin 500 metrekaresini kendi kullanıyor. Hastane Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik bu durumların tespit edildiğini, bu kira ödenen miktarların şirket hesaplarından mahsup edileceğini söyledi.

 

19 ay önce hizmete başlayan Kayseri Şehir Hastanesi’nde çalışan devlet memurları Başhekimliğin bodrumundaki ofislerde çalışırken, imalatçı şirket YDA’nın elemanları kirasını devletten aldıkları 2 bin 500 m2 lüks binada çalışıyor.

3 milyon 960 bin TL bedeli olan 2 bin 500 metrekare alanda YDA şirket çalışanları devlete kiraya verip parasını aldıkları binada çalışıyor.

Devlet memurları hastanenin havasız nemli bodrum katında çalışırken, devletten kira parasını aldıkları binada, YDA yönetimi, ISS yönetimi ve tüm ekibi, keydata bilgisayar bölümündeki ekip görev yapıyor.

Bedavaya oturulan binada, elektrik, su ve doğalgaz ile temizlik işleri bedelleri de şirket tarafından ödenmiyor.Ayrıca radyoloji görüntüleme bölümünde kullanılan elektrik, su ve ısınma giderleri, Laboratuvarlardaki elektrik, su ve ısınma giderleri, FTR alanındaki elektrik, su ve ısınma giderleri, Sterilizasyondaki elektrik, su ve ısınma giderleri, otoparkta çalışan personellerin elektrik, su ve ısınma giderleri ile hastane içerisinde ve çevresinde yolcu taşıyan küçük araçların elektrik şarjlarının da devlet tarafından ödendiği iddia edildi.

Hastane Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik ile yaptığımız görüşmede bu durumların tespit edildiğini, bu kira ödenen miktarların şirket hesaplarından mahsup edileceğini söyledi.

Kamuoyu,19 aydır şirket yöneticileri hastanede bedava otururken, ‘İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli nerede? Devlet yetkilileri nerede?’, ‘Başhekimlik bu durumun tespitini ne zaman yaptı, ne zaman devleti zarara uğratmaktan vazgeçecekler? diye soruların cevabını merak ediyor.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar