15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Özel) Haber: Azim Deniz / Kayseri’de faaliyet gösteren Zeynel Abidin Kur’an Kursu’nda yaşanan bazı gelişmeler velilerin tepkisini çekti. Kadı Burhanettin Hazretleri ruhuna, Kadı Mahmut Bedrettin Bini Süleyman Vakfı tarafından kuran kursunda okuyan öğrencilerin hesabına gönderilen 500’er TL hayır parasını, kurs müdürünün öğrencilerden istedi.

 

Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi İğdeli dere caddesinde faaliyet gösteren Zeynel Abidin Kur’an Kursu’nda kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim öğrenen öğrencilere Kadı Mahmut Bedrettin Bini Süleyman Vakfı tarafından Kadı Burhanettin Hazretleri ruhuna 500’er TL harçlık gönderildi. Zeynel Abidin Kur’an Kursu müdürü Fatih Karadumanlı’nın vakıftan gönderilen bu parayı öğrencilerden istediği öğrenildi. Bazı mezun olan öğrencilerden ve okuyan öğrencilerden o paraları aldığı iddia edildi. Öğrencilere ‘Burası Diyanet’e bağlı, Müftülüğün haberi var. O paralar bize yatıyor, resmi yatıramadığı için öğrenciler adına geliyor. O parayı çekip bize getirin, kursun ihtiyaçlarına harcanacak’ dediği öğrenildi. Bazı öğrenci velilerin tepki gösterip vakfa bu durumu bildirmesi üzerine vakıf yetkilileri, Zeynel Abidin Kur’an Kursu müdürü Fatih Karadumanlı’yı ‘o paranın öğrencilere hayır olarak gönderildiği’ belirtilerek, müdür fırçalandı.

Bu durum karşısında veliler tepkilerini şöyle dile getirdi: “Vakıf öğrencilerimize Kadı Burhanettin Hazretleri ruhuna harçlık gönderiyor ama müdür o parayı hesaplarından çekip istiyor. O müdür aldığı ve biz tepki göstermesek alacağı paralar ile ne yapacaktı?”

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar