15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Azim Deniz - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezin (UKOME), Emniyet Müdürlüğü’nün talebi ile şehir içerisindeki 17 ana güzergâhta hız limitlerini 70 kilometre olarak belirledi ancak UKOME halen hız tabelalarını koymadı. Emniyet, taşınabilir tabelalar ile sorunu kısa süreli çözse de, sürücüler o yere yakın olan hız tabelalarını çoğu zaman fark edemiyor.

WhatsApp Image 2019 12 10 at 17.09.56

18 Eylül’de Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı UKOME Kurulu 2011 yılında aldığı  yerleşim yeri içinde hız sınırı 70 kilometre olan kararında yeni düzenlemeye gitti. 8 yıl sonra şehir merkezinde hız sınırı 56km/saat düşürüldü. Tepkiler üzerine 19 Eylül’de UKOME bir açıklama yaparak, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezin (UKOME), Emniyet Müdürlüğü’nün talebi ile şehir içerisindeki 17 ana güzergâhta hız limitlerini 70 kilometre olarak belirlendiğini duyurdu.

Aradan aylar geçmesine rağmen caddelerde hız limitini gösterir tabelaların yerleştirilmediği görülürken, Emniyet, taşınabilir tabelalar ile sorunu kısa süreli çözdü.

Yere yakın olan taşınabilir hız tabelalarını çoğu zaman fark edemeyen sürücüler, “UKOME nerede, ne iş yapıyorlar? Halen neden tabelalar konulmadı?” diye tepkilerini dile getirdiler.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar