15
Çrş, Tem
31 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği imar incelemesi sonrası korkunç rant ortaya çıktı. 10 milyar lirayı geçtiği tespit edilen rant, çoğu firarda olan FETÖ’cülere gitmiş durumda. O firari FETÖ’cüler arasında Rahmi Bıyık da var. Rahmi Bıyık’ın ortağı olduğu Doğukan İmar A.Ş. 2016’da isim değiştirmiş, ND İmar İnşaat ise halen belediyelerden aldığı ihalelerle işine tüm hızıyla devam ediyor.

 

Togo İkiz Kuleleri, Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından mühürlendi. Togo Kuleleri tartışmaları ülke gündemine düşerken, Ankara’da korkunç rant ortaya çıktı. Yıllarca imar rantından en çok FETÖ'cülerin yararlandığı öğrenilirken, o firari FETÖ’cüler arasında halen yurt dışında olan Doğukan Planlama'nın sahibi Rahmi Bıyık da yer aldı.

Togo Kuleleri’nde ismi geçen Rahmi Bıyık, FETÖ Çatı İddianamesi’nde 43. Sırada yer alıyor ve halen firari konumda. Rahmi Bıyık’ın ortaklarından olan ve Kayseri'de birçok projeye imza atan Doğukan Ltd. Şti, isim değişikliğine gitmiş, 2016’da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ismi ND İmar olarak değiştirilmişti.

Doğukan İmar A.Ş.'nin Kayseri'deki bazı projeleri; Kadir Has Stadyumu, Kayseri Kocasinan 1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve Kayseri 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planlarında imzası olan firmanın Kayseri'deki anakent ilçelerde birçok imar ile ilgili ihale aldığı ortaya çıktı.

Rahmi Bıyık'ın Paralel Yapı'nın finansörü olan Koza - İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'le birlikte İngiltere'nin başkenti Londra'da olduğu iddia edildi. 

Faaliyetlerini sürdüren ND İmar İnşaat şirketi halen Kayseri belediyelerinden aldığı ihalelerle işine tüm hızıyla devam ediyor. Araştırmalarımıza göre şirketin,  merkez ilçe belediyelerinden 2016-2019 yılları arasında aldığı ihale bedeli 1 milyonu aşıyor.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar