FETÖ'nün ATM'si çıktı

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında bylock yazışmaları ortaya çıkan İlker Duymaz isimli şüphelinin, gizliliği sağlayabilmek için, denetleme yaparak, bulunan örgütsel materyalleri ortadan kaldırıp, yok etmeyi ve gizlemeyi sağladığı ortaya çıktı. Örgütün ATM (arama tarama mesulü) olan şüpheli, birçok iş adamının iş yeri ve ikametlerinde denetimlerde bulunduğu öğrenildi.

 

15 Temmuz darbe girişimini yönetenler arasında bulunan ve tutuklanan darbeci komutan Akın Öztürk'ün Kayseri Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde emir astsubayı olan ve 2017 yılında ‘üyelik’ suçundan beraat eden Ali Üstünel’e ‘yöneticilik’ suçundan açılan davanın iddianamesinde İlker Duymaz ismi dikkat çekti.

İlker Duymaz isimli şüphelinin örgüt mensuplarının gizliliğe uymalarını sağlamak için birçok iş adamının iş yeri ve ikametlerinde denetimlerde bulunduğu, örgütsel metaryelleri ortadan kaldırıp, gizlediği, yok ettiği, örgütün Kayseri ili hiyerarşisinde yer alan Kayseri ve bağlı illerde ATM (arama tarama mesulü)olduğu, örgüt yapılanmasında Kayseri iline bağlı Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Sivas illerine örgütsel faaliyetler için seyahatler gerçekleştirdiği tespit edildi.

Hakkında dava açılan Duymaz’ınbylock yazışmaları yer alan iddianamede, hangi iş adamlarının temizliğini yaptığını anlattığı ortaya çıktı. İşte sadece Kayseri Deniz Postası’nın ulaştığı o yazışmalar:

1-FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “Sıtkı Baş yurt dışında. Akif Bey (FETÖ imamı) Abdurrahman Haskaramanın evine baktım. 2 ay önce İlhan Miraboğlu’nun bağ evi ve işyerine baktım. Sonrasında yurt dışına çıktı.

2- FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “Kerem bey (FETÖ imamı) Ahmet Türkmen’in sadece evine baktım. Akif bey, Yusuf Karagöz’ün ikameti İzmir görünüyor. Muhammed Açıkgöze bakmadım.

3-FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “ Ömer Dengiz’e şu an irtibatı yokmuş bakmadım. Akif bey, Zafer Bağkale’ye bakmadım. Ferhat bey ( F. İmamı) Ahmet Öksüzkaya’nın işyerine baktım evine kendi bakacakmış

4- FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “Akif bey Hacı Boydak’ın evine bakmadım.Ali Rıza Güldüoğlu’nun evine bakmadım. Kerem bey (f. İmamı) Şahin Yetikcan AKP ye geçmiş. Bize gelip gitmiyormuş”

5- FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “ Kerem bey Bülent Ünsal’ın evine işyerine bakmadım. Ali Üstünel’e bakmadım. Şerif Ali Tekalan yurt dışında, Muharrem Aksoy Ankara’da.

6- FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “ Mehmet Akif Ulubaş’ın sadece evine baktım, yurtdışında. Akif bey Mustafa Keçeli DR. Mehmet Filiz’in ev ve işyerine baktım.

7- FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “ Eski Milletvekili Mehmet Akgül’e Haskaraman üzerinden ulaşılacak. Kadir Baki Özkeş’e bakmadım. Akif bey, Rıfat Yelkenoğlu sıkıntılı bir adam mış bakmadım

8-FETÖ’nün dijital temizlikçisi İlker Duymaz’ın 28.01.2016 tarih ve 21.38:36 saatteki Bylock yazışmasında “ Ersin Kıranatlıoğlu’nun sadece 1 işyerine baktım. Kerem bey, Şükrü Köksoy’a bakmadım.

FETÖ temizlikçilsi İlker Duymaz’ın 29.01.2016 tarih ve 18:49:08 saatli Bylock yazışmasında ise Ali Rıza Güldüoğlu’nun ve Zafer Bağkale’nin tanınmadığı, Rıfat Yelkenoğlu’nun sıkıntılı bir adam olduğu için bakılmayacağını FETÖ imamlarına bildiriyor.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar