Sokaktan gelen ‘atık’ mutluluk

Manşet

Özel Haber-Foto: Şeref Kahraman / Yıl 2020… Kayseri’de bir annenin çocuğu ile birlikte sokağa atılmış oyuncakları toplayarak çocuğuna mutluluk dağıtması gözyaşlarımızın flulaştırdığılensimizden bakışla objektifimize yansıdı.

 

Kayseri’nin Talas ilçesinde B.K. isimli kadın, yanında küçük kız çocuğu ile birlikte sokağa atılmış oyuncakları toplarken görüntülendi. Çocuk annesi oyuncakları topladığı sırada çömelip başında beklerken, annesi de yere döktüğü poşet içerisinden titiz bir şekilde oyuncakları seçip kendi poşeti içerisine koydu.

Bu durumu gören vatandaşlar, komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir sözünden uzak yaşandığı noktasında iç çekti. Vatandaşlar, “Kendi çocuklarının mutluluğunu düşünenler, başka çocukların mutluluğunu görmezden geliyorlar. Oysa ki her çocuk ihtiyacı olan mutluluğu ve sevgiyi, her yetişkin olgun insandan görmek zorundadır. Yıl ilerledikçe maalesef kültürel değerlerimizin ne kadar da birbirimizden koptuğunu görüyoruz. O kültürel değerlerimiz hepimizin çocuklarına eşit mutluluk e sevinç sunuyordu. Bu değerlerimizin yeniden tesis edilmesi için hepimizin kendi geçmişini düşünerek yaşamasında fayda var. Belediyeler, sokaklara koydukları atık oyuncak kumbaralarından topladıkları oyuncaklara hangi çocuklara dağıtıyorlar merak ediyoruz. Kendi çocuklarımızı kendi belediyemiz neden düşünmez?” diye konuştu.

Bir annenin sokağa atılmış oyuncakları toplayarak çocuğuna mutluluk dağıtması görenleri duygulandırdı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar