Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin ilk kez açıkladı: “Sendikalar ve genel müdürler tehdit ediliyor”

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kent Türk TV ve Deniz Postası TV’de ortak yayınlanan Analiz programına Los Angeles’tan telefonla canlı bağlanan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, “İlk defa burada söylüyorum. Biz beş sendika ile çalışıyoruz. Beş sendikanın genel başkanları aranıyor, tehdit ediliyor. Biz yarın bir gün geleceğiz, siz bunları göreceksiniz, bu sendikaları alacağız, başka sendikalar ile çalışacağız diyorlar. Genel müdürlere aracı yollanıyor, ‘siz niye bu kadar başarılı, iyi çalışıyorsunuz, niye bu adamlarla iş birliği yapıyorsunuz, biz dönünce sizi kovacağız’ deniliyor” dedi.

 

Boydak Holding’in eski yöneticilerinin hisselerinin yerel mahkeme tarafından müsadere edilmesini istinaf da onayladı. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin,  Kent Türk TV ve Deniz Postası TV’de ortak yayınlanan, gazeteciler İlter Sağırsoy, Azim Deniz ve Erdinç Teğmen’in gündemi yorumladığı Analiz programına telefon ile canlı bağlandı.

Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’ta bir fuarda olan Ertekin, “Benim yönetmekle mükellef olduğum emanet edilmiş 34 tane şirket var, başımızı kaşıyacak vaktim yok. Başarının gerçek sahibi olan 13 bin kişinin kafasının net olması lazım. Sanki buralar yeniden iade edilecekmiş gibi atılan tweetler ve kamuoyunda algı ile 13 bin kişinin kafası karıştırılıyor. Susuyum, görmezden geleyim diyorum ama sürekli tweetler atılıyor. İlk defa burada söylüyorum. Biz beş sendika ile çalışıyoruz. Beş sendikanın genel başkanları aranıyor, tehdit ediliyor. Biz yarın bir gün geleceğiz, siz bunları göreceksiniz, bu sendikaları alacağız, başka sendikalar ile çalışacağız diyorlar. Genel müdürlere aracı yollanıyor, ‘siz niye bu kadar başarılı, iyi çalışıyorsunuz, niye bu adamlarla iş birliği yapıyorsunuz, biz dönünce sizi kovacağız’ deniliyor. Bu insanların kafası karıştırılmaya çalışılıyor. Sendikanın birisini arayıp sorun isterseniz, ‘Mustafa Boydak tehdit etti mi?’ diye sorun. Akın İpek gibi, Mustafa Boydak gibi Emre Uslu gibi adamlarla muhatap olmak istemiyorum, ne yazarlarsa yazsınlar, ben işimle konuşulmak istiyorum. FETÖ’nün göbeğindeki memleketsiz, vatansız adamların desteğini alıp hiç kimse ahkam kesmesin. Böyle lüzumsuz konularla meşgul ettiğim için Kayseri kamuoyundan,  çalışanımızdan özür diliyorum, bunlarla gündeme gelmek istemiyorum” şeklinde konuştu.

Ertekin, tehditle, sosyal medyada algı oluşturarak Türk mahkemelerini kimsenin etkileyemeyeceğini sözlerine ekledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar