23
Çrş, Eyl
48 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel)Haber-Foto: Şeref Kahraman / AK Parti'den ayrıldıktan sonra yoluna yeni parti ile devam eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nin Kayseri Kurucu İl Başkanı Avukat Zülküf Arslan, “Bu görevi layıkıyla inşallah yerine getiririz. Asla adaylar arasında bu sağcıdır, bu solcudur, bu kürttür, bu türktür, bu çerkezdir, bu lazdır yani mikro manada milliyetçilik reddedildi. Tamamen liyakat, bilgi, halkın nazarında insanların bakış açısı esas alınarak çok kapsamlı değerlendirme yapıldı” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi’nin sözcüsü Selim Temurci 9 yeni il başkanını açıklamış, partinin kurucu genel başkanı Ahmet Davutoğlu’nun çalışma ofisinde düzenlenen basın toplantısında Gelecek Partisi Kayseri Kurucu İl Başkanı avukat Zülküf Arslan olduğu duyurulmuştu.

Gelecek Partisi Kayseri Kurucu İl Başkanı avukat Zülküf Arslan Deniz Postası TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. 25 yıla yakın Kayseri’de serbest avukatlık yaptığını söyleyen Arslan, “Bu şehirde evlendik, çocuklarımızı bu şehirde yetiştiriyoruz. Bu şehir ile gönül bağımız vardır, bu şehir için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, dostlarımız, sevdiklerimiz var. Rabbim nasip etti, bu şehirde Türkiye’nin bir siyasi partisinin kurucu il başkanlığı görevi başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından tevdi edildi” dedi.

“MİKRO MANADA MİLLİYETÇİLİK REDDEDİLDİ”

Güzel hizmetler yapmak için uğraşacaklarını ifade eden Av. Arslan, partide 36 aday içerisinden il başkanı seçildiğini belirterek, “Adaylar arasında özellikle dikkat edilen parti programında da yazıldığı üzere liyakat esas alındı. Tabi ki diğer adaylar liyakatsız olduğu manası kesinlikle çıkartılmaması gerekiyor, bir seçim yapıldı ve adaylar arasında en uygun olarak bizi gördüler. Bu görevi layıkıyla inşallah yerine getiririz. Asla adaylar arasında bu sağcıdır, bu solcudur, bu kürttür, bu türktür, bu çerkezdir, bu lazdır yani mikro manada milliyetçilik reddedildi. Tamamen liyakat, bilgi, halkın nazarında insanların bakış açısı esas alınarak çok kapsamlı değerlendirme yapıldı. Partimiz bundan sonra tüm seçimlerinde istişare esas alınarak hareket edecek” diye konuştu.

“TEK BİR KİŞİNİN VERECEĞİ KARAR HER ZAMAN DOĞRU OLMAYABİLİR”

Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından birisi tek başına karar vermek değil, istişare yapılarak, buna ister istişare deyin, ister ortak bir konsensüs deyin, neticede tek bir kişinin vereceği karar her zaman doğru olmayabilir. Eğer birileri tarafından, bir kurul tarafından oturup istişare edilirse daha sağlıklı sonuçlar çıkacağı herkesin malumudur. Partimizde en çok bunun üzerinde hassasiyetle duruluyor. Bundan sonra da bu mindalde devam edecektir.

“İNSANLAR GENELDE BİR ARAYIŞ İÇERİSİNDE”

‘Partiye Kayseri’nin ilgisi nasıl, Kayseri hedefiniz nedir?’ sorusuna Başkan Zülküf Arslan, şöyle cevap verdi: “Biz de bu şehirde yaşıyoruz, insanlar genelde bir arayış içerisinde. Tırnak içerisinde söylüyorum, ‘kime verelim’, bu soruya hepimiz muhatap olmuşuzdur. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Demokrasinin gelişmesini istiyorsanız, siyasi partilerin kurulmasına, partilerin sahasını genişletmek zorundasınız, aksi halde demokrasi gelişmez. Biz de siyasi parti olarak memleketimize hizmet etmek, güzel şehrimiz Kayseri’mize hizmet etmek için çalışacağız. Kayseri’nin Türkiye’de farklı bir yeri vardır, Anadolu’nun göz bebeğidir. Sanayi olarak, coğrafi olarak gerçekten stratejik öneme sahip bir yerdedir. Bu şehrin siyasi partilere, demokrasiye bakış açısının ne kadar müspet olduğunu hepimiz biliyoruz. Güzel şeyler bekliyorum, güzel neticeler alacağımızı düşünüyorum. Kendimizi anlatabildiğimiz, kendimizi izah edebildiğimiz takdirde çok güzel neticeler alacağımıza inanıyorum.”

“GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”

Arslan, yönetim listesi için kafalarında şablon olduğunu ancak istişare sonrası yönetim şeklini oluşturacaklarını belirterek, Kayserililere de şu mesajı verdi: “Allah hayırlı uğurlu eylesin, güzel hizmetler yapacağız. Her türlü teklife açığız, her türlü halkımızın sıkıntılarını dinlemeye hazırız. Bize gelen talepleri müspet cevap vermeye hazırız.”

  1. ZÜLKÜF ARSLAN KİMDİR?

1972 yılında Elazığ’da doğdu. Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi olmak üzere 2 üniversite mezunudur. 25 yıldır Kayseri’de hem avukatlık, hem de iş hukukunda uzaman arabuluculuk yapmaktadır.  1993’te Büyük Birlik Partisi kuruluş aşamasında görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar