Ekrem Şahin Hakim Karşısında

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman  - Kayseri’de ‘sahte tapu' ile 10 katlı bina diken ve İçişleri Bakanlığınca Kocasinan Belediye Meclis üyeliği görevinden alınan EGS Beton ve Yenişehir Konu Yapı Kooperatifi Başkanı Ekrem Şahin, başka suçtan hakim karşısına çıktı. Bir mağdur adına ‘Yüzde 50 daire karşılığı sözleşme’ belgesi hazırlayıp sahte belge düzenlediği iddiasıyla hakim karşısına çıkan Şahin, mahkemede terledi.

 

Kayseri 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan görülen davada tutuksuz sanık Ekrem Şahin ile tutuksuz sanık Hüseyin Buğran ve avukatlar katıldı. Mağdur E.A. ise duruşmaya katılmadı.

Tutuksuz sanık Hüseyin Buğran mahkemede savunmasında “Ben şuan işsizim. Suç tarihi olan 2017 tarihinde EGS Beton adlı şirketinkağıt üzerinde yetkilisiydim. O belgeler düzenlendiğinde şirketin fiili sahibi Ekrem Şahin’di. Ekrem Şahin’in talimatıyla bana gösterdiğiniz 30.09.2017 tarihli belgeye imza attım. ‘Yüzde 50 daire karşılığı sözleşme’ isimli evraka ben imza atarken mağdur E.A.’nın imzası var mıydı, bilemiyorum ama benim yanımda mağdur E.A. hiç imza atmadı. Ekrem bey ne dediyse yaptım, iki belgeye imza atmamı istedi, attım. Şirket 22.05.2013 tarihinde paravan olarak benim adıma kuruldu. İstanbul’da yaşıyordum, şirket kurulunca İstanbul’dan Kayseri’ye geldim. Herhangi bir para almadan devrettim. Bu devir bilincim dışında oldu” diye konuştu.

EKREM ŞAHİN, HAKİMİN SORUSU İLE AFALLADI

Tutuksuz sanık Ekrem Şahin de “Ben o şirkette daha önce danışmanlık yapıyordum, diğer sanık da akrabam değildir. Suça konu belgeler ben şirketi devraldığımda dosyada bulunuyordu. Suça konu belgeler benimle alakalı bir durum değil. 01.09.2018’de Hüseyin Buğran’dan şirketi devraldım. Şirketin o dönem 10 milyon TL borcu vardı, bu borcu ödemek kaydıyla devraldım” dedi. Mahkeme hakiminin ‘batık bir şirketi neden aldın?’ diye sorusuna Şahin cevap veremedi.

Daha sonra söz alan tutuksuz sanık Hüseyin Buğran, “Ekrem Şahin teyzemin kocasıdır, benim akrabam olur, onun talimatları ile belgelere imza attım” dedi.

Mahkeme hakimi, diğer celse müşteki E.A.’nın dinlenilmesine, belgeler ile ilgili bilirkişi raporu aldırılmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

SAHTE TAPUDAN DA DOSYASI VAR

Kasım 2019’da, Kocasinan Belediye Meclis üyesi ve EGS Beton ve Yenişehir Konu Yapı Kooperatifi Başkanı olan ve ‘sahte tapu' ile 10 katlı bina diken Ekrem Şahin İçişleri Bakanlığınca Meclis üyeliği görevinden alınmıştı. Kocasinan Belediyesi, Şahin hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Şahin hakkında o soruşturmanın halen sürdüğü öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam