CHP İl Başkanı Özer, ne yapıyor? Kadınların yürüyüşüne katılmadı

Manşet

Haber-Foto: Şeref Kahraman – Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir ay öncekadın derneklerinin planladığı programa katılmadı. Kadın derneklerinin ‘birlikte yürüyüş ve açıklama yapma’ teklifini reddeden Özer, kendi partisi ile ayrı bir program yaptı.

CHP İl Başkanı Özer ne yapıyor Kadınların yürüyüşüne katılmadı3

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm ülkede olduğu gibi Kayseri’de de kadınlar meydanlara indi. 1 ay önce kadın dernek ve sendikaların Sivas Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş, daha sonra toplu şekilde basın açıklaması şeklinde plan yapıldı. Kadın dernekleri, CHP İl Başkanı Ümit Özer’e de ‘birlikte yürüyüş ve açıklama yapma’ teklifinde bulundu. Ancak CHP İl Başkanı Ümit Özer bu teklifi reddederek, 3 gün önce kendi partisinin programını açıkladı. CHP, saat:12.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından CHP İl Başkanı Ümit Özer, bir konuşma yapmak için kürsüye geldi.

CHP İl Başkanı Özer ne yapıyor Kadınların yürüyüşüne katılmadı2

Özer, birlikte yürüyüş ve açıklama teklifini reddettiği kadın derneklerini de yanına çağırarak açıklama yapmak istediğini ifade etti. Nezaketen kadın dernek başkanları, Özer’in yanında yer aldı. Basın açıklamasında konuşan Özer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olduğunu anımsatarak, bugünün örgütlü mücadelenin en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Özer ne yapıyor Kadınların yürüyüşüne katılmadıCHP İl Başkanı Özer ne yapıyor Kad

Basın açıklamasının ardından CHP’liler, Forum AVM’ye kadar sloganlar atarak, vatandaşlara karanfil dağıttı. Forum AVM önünde buluşan kadın dernekleri ise Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü, ancak kadın derneklerinin yürüyüşüne Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer katılmadı. Bazı CHP’li gençlerin ve partililerin katıldığı görüldü.

CHP İl Başkanı Özer ne yapıyor Kadınların yürüyüşüne katılmadı7

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam