Bir tır çalıntı eti, Antalya’ya satmış Borsa başkanıda bunu yaparsa! Pes yani!

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz - Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Urfa’da ki paravan bir şirketten,  kendi şirketi olan Gözde et firmasına, kilosu otuz beş lira olan çalıntı eti, çok ucuz fiyata alarak,  Antalya’da bir et şirketine sattığı iddiası ile Kahramankazan Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdi.

 

Gaziantep’teki Türkiye’nin büyük et şirketlerinden Şerif Göktaş’a ait, Göktaşlar et firması,  geçen hafta içerisinde,  23 ton etin, tır dorsesi ile çalındığını kamuoyuna ve et piyasasına duyurdu.  Savcılığın ve kolluk kuvvetlerinin yaptığı araştırma sonucu etler, Antalya’daki bir şirketin depolarında çıktı. Bu şirket yöneticileri, verdiği ifadede, etleri Kayseri’deki Gözde et firmasından(Borsa başkanının şirketi)  satın aldığını söyledi.

Kayseri Gözde Et Firması ve Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ise, Savcılığa gidip, 03.03.2020 tarihinde etleri Urfa’daki Dokaş Gıda firmasından aldığını, aynı tarihte Dokaş firmasına, 442 bin (Dörtyüz kırkikibin TL) ödediğini söyleyerek makbuzu sunduğunu beyan etti.

Et işi sektöründekiler ise, Recep Bağlamış’ın kilosu 35 TL olan 23 ton eti,  442 bin liraya alınamayacağını kulis yaparak, “hem Ticaret Borsa Başkanı olması, hem de piyasanın içerinde bulunması hasebi ile bilir. Bu neden le Recep Bağlamış, Urfa’dan alarak Antalya’ya sattığı etin çalıntı mal olduğunu bildiğinden şüphemiz yok” diyorlar.

MAĞDUR ŞİRKET AVUKATI:“ANTALYA’YA SATILAN, ETLERİMİZİN ÇALINTI OLDUĞU BİLİNİYORDU”

Etleri çalınan Göktaşlar et firmasının avukatı ise gazetemize yaptığı açıklamada “Bütün satılan etlerin üzerinde, müvekkili bulunduğum şirketlin  (270139) mührü vardır. Türkiye’nin en büyük et tedarikçilerinden biriyiz. 01.03.2020 tarihinde etlerin çalındığı bilgisi, tarafımıza ulaşınca, Türkiye’de ki bütün et piyasasına haber verdik.  Çalınan dorse içerisinde etlerin, sağlık raporuda bulunmuş. Yani etlerin müvekkili olduğum şirkete ait olduğu bilinmektedir.  Kiloda %1’lik kar oranı ile satılan ve şuan Türkiye’de kilosu 35 lira olan 23 Ton et, Kayseri  Ticaret Borsası Başkanı  ve  et alıp satan bir şirketin sahibi olan Recep Bağlamış tarafından nasıl olurda 442 bin liraya alınır.  Herkes bilir ki bu fiyata et varsa, ya çalıntı, yada bozuk bir ettir.  Şoförün de olay esnasında sürekli birileri ile irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Savcılık ve kolluk kuvvetleri gerekli çalışmayı yapıyor. En kısa zamanda tüm boyutları ile ortaya çıkarılacaktır” dedi.

Gaziantep’te bulunan Şerif Göktaş’a ait Göktaşlar et firmasından, 63BD950 plakalı Mercedes TIR ile 23 Ton Karkas et İstanbul’da bir firmaya gönderilmiş. Tırı süren,  Mehmet Ali Kaplan  isimli şoför  Jandarmaya  verdiği ifadede“ Ankara -İstanbul  istikametinin 33.km sinde,  ihtiyacımı gidermek için durdum.  tanımadığım kişilerce darp edilip ellerim ve ayaklarımı bağlayarak beni bayılttılar.  Bir süre sonra ise,  karayolları ekipleri, ellerim ve ayaklarım bağlanmış şekilde beni buldu. İçerisinde 23 Ton karkas dana eti bulunan dorsenin ise çalındığını fark ettik“ diye konuştuğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri, yaşanan olayı Kahramankazan  nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Yapılan araştırmalar sonucu, etler Antalya’daki bir et şirketinin deposunda bulunduğu, Depo sahibinin ise etleri, Kayseri’deki Gözde et şirketinden satın aldığını beyan ettiği oraya çıktı. Cumhuriyet Savcılığı’nınyakalanan çalıntı etleri, gerçek sahibi olan Göktaşlar et şirketi yöneticisine yedi emin olarak teslim ettiği gelen bilgiler arasında.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam