“Umrecilere uyarılarımızı yaparken gurbetçilerimizi unutmamalıyız”

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz - Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, “Görülen vakaların yurtdışından gelmeleri ve erken izolasyonları içimizi rahatlatmakla beraber umrecilerin yanında Avrupa’dan da bu virüsün içimize girdiğini gösteriyor. Umrecilere uyarılarımızı yaparken gurbetçilerimizi unutmamalıyız. Son 14 gün içinde yurtdışından gelen vatandaşlarımızın 14 gününü tamamlayana kadar dışarı çıkmamaları önem arz etmektedir” dedi. Benli, Kayseri’de 81 yaşında ve 78 yaşında iki hastanın durumlarının ağır olduğu ifade etti.

 

Deniz Postası TV Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz’e önemli açıklamalarda bulunan Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, "Kayseri’de hazırlıklarımız tamam, her şey kontrol altında. Ama tedbirlerimizi almalıyız, maalesef muayenesi yapılan ve yatışı verilen bazı hastalarımız kaçmaya çalışıyor. Bu durumun kul hakkı olarak anlatılması lazım. Görülen vakaların yurtdışından gelmeleri ve erken izolasyonları içimizi rahatlatmakla beraber umrecilerin yanında Avrupa’dan da bu virüsün içimize girdiğini gösteriyor. Umrecilere uyarılarımızı yaparken gurbetçilerimizi unutmamalıyız. Son 14 gün içinde yurtdışından gelen vatandaşlarımızın 14 gününü tamamlayana kadar dışarı çıkmamaları önem arz etmektedir. Varsa taşıdıkları virüsü diğer insanlara bulaştırmaları ve o insanların sağlığına kastetmeleri en büyük kul hakkıdır” diye konuştu.

‘Evde kal Kayseri’ diyen Benli, “Bu süre zarfında yurtdışından gelenlerin ateş, kırgınlık, öksürük veya nefes darlığı gibi şikayetlerinin olması halinde 112’yi aramaları ve son 14 gün içinde yurtdışından geldiğini belirtilerek şikayetlerini dile getirmeliler. Sokakların boş olduğunu görünce bu mücadeleyi kazanacağımız hissi oluştu. Ancak cafeler ve AVM’ler kapanırken insani düşünülerek açık bırakılan lokanta ve fastfood yerlerini kafelere çevirmemeliyiz.Yani kısaca evde kal Kayseri diyor” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Kayseri’den iki uzmanın olduğunu da sözlerine ekleyen Benli, Kayseri’de 81 yaşında ve 78 yaşında iki hastanın durumlarının ağır olduğu ifade etti.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Reklam