Lütfen, yasağa uyalım!

Manşet

Haber-Foto: Şeref Kahraman - İçişleri Bakanlığı’nın emirleri doğrultusunda Kayseri’de uygulanacak olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırıldı. Peki Kayseri bu yasağa uyuyor mu? Kayseri’de tedbir ve önlemlerimizi alıp cadde ve sokaklarda dolaştık, Kayseri genel olarak yasağa uyarken, bazı yaşlılarımızın virüsü umursamaz cevap verdikleri görüldü.

‘İNANCI ZAYIF İNSANA BULAŞIR’

Güvenlik ekipleri ve zabıtalar cadde ve sokaklarda yaşlı vatandaşları uyarırken, bir zabıta personeli ise “Bir çok yaşlı laf dinlemiyor, ‘bir şey olmaz, inancı zayıf insana bulaşır’ diyorlar maalesef, biz elimizden geldiği kadar sokağa çıkmamaları uyarısında bulunuyoruz” dedi.

Mikrofon uzatmak istediğimiz  çoğu vatandaşın kaçtığı görüldü.  62 yaşındaki bir vatandaş, “Günlerdir içerideydik, güneşli havayı görünce biraz dışarı çıktık” derken, 50 yaşındaki vatandaş ise yaşlı hastaların dışarı çıkmaması gerektiğini, sokağa çıkma yasağının doğru bir karar olduğunu söyledi.

“BİR MASKE KURTARMAZ”

Mikrofon uzattığımız 60 yaşında bir vatandaş ise “Çok tedirgin değilim, bir maske kurtarmaz, kurtaracağını düşünmüyorum. Allah milletimizi, İslam alemini kurtarsın, misafirim gelmişti, birlikte çıkıp hava aldık” dedi.

“ÇOK FAZLA OTURMAYACAĞIZ YA…”

Genç bir kız da “Biz de herkes gibi korkuyoruz, yakınlarımıza bulaşmasın istiyoruz, önlemlerimizi alıp dışarı çıktık” şeklinde konuşurken, yaşlı bir amca ise “Çok fazla oturmayacağız ya, birkaç saat oturup evimize gideceğiz” diye konuştu.

59 yaşındaki bir vatandaş ise “Önlem alsak da gelecek, almasan da gelecek, evde vakit geçmiyor üstadım ya, Allah hayırlı ölümler versin” dedi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam