FLAŞ! Kayseri’de korona’dan ilk ölüm

Manşet

(Özel) Haber: Şeref Kahraman, Azim Deniz – Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Koronavirüs salgınına Kayseri’de ilk kayıp verildi. Kayseri’de koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürerken, umrecilerden yaşlı bir kadının hayatını kaybettiği öğrenildi.

18 Mart’ta 252 umre yolcusu Konya'daki yurtlarda yer kalmaması nedeniyle Kayseri’ye getirilmiş, Hunat Hatun Kız Yurdu'na yerleştirilmiş, semptomları olan 10’un altında vatandaş gözlem altına alınmıştı.

Umre’den gelen ve Kayseri’de gözlem altındaki yaşlı bir kadın hastanın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de sosyal medya hesabından “

Üzüntüyle belirtmek isterim ki; bugün Kayseri'de ilk kaybımız, umreden gelen yaşlı bir misafirimiz oldu. Kendilerini havaalanından hastaneye almıştık. Bu açıdan izole ve ilk günden itibaren yakın takibimizde idi. Merhuma Allahtan rahmet diliyorum.
Bakanımızın da belirttiği gibi yurt dışından gelen vatandaşlarımızın yanında, yurt içinde de temaslı hastalarımızın artık görülüyor olması, evde kalmanın (kendi kendini izole) ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Dün itibariyle ilimizde de temaslı bir vakamız tespit edildi.
Ne kadar hazırlıklı olsakta sizlerin bu sürece uyumu çok önemli.
Toplu alanlardan uzak duralım.
Cenazelere taziyelerimizi telefonla iletelim.
Oturmalara ara verelim.

LÜTFEN
Evde Kal Kayseri" dedi. 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam