970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Manşet

Haber: Şeref Kahraman- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs ile mücadele kapsamında aşı çalışmalarının devam ettiğini, Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’nin virüsü izole ettiğini duyurdu.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “AŞI ÇALIŞMALARI İÇİN öncelikle başarılması gereken, virüsün izole edilmesiydi. İki bilim adamımız bunu başarmış durumdalar. Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. AYKUT ÖZDARENDELİ Hocamızı, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. AYKUT ÖZKUL Hocamızı halkımız adına kutluyorum” dedi.

ERÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da “Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi gece gündüz çalışan Aşı Araştırma ve Uygulama Merkezimiz araştırmacıları aşı geliştirme için başlangıçta kritik aşama olan Covid-19 virüsününü 21.03.2020 tarihinde izole ettiler. Prof Dr Aykut Özdarendeli ve tüm ekibimizi tebrik ederim” diye konuştu.

MHP Kayseri milletvekili İsmail Özdemir ise “Erciyes Üniversitesi’ni kutluyorum. İnşallah Kovid-19 için gerekli tedaviyi de bulmaya malik olacaklardır. Üniversitemize, tarihine, değerlerine ve vizyonuna yakışan da budur. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar