Türkiye gündemine oturan sözde şeyh Kayserili çıktı - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman – Bir televizyon kanalında yayınlanan Esra Erol’da isimli programda kadınların kalp gözlerini açtığı ve eşlerinden boşanmasına sebep olduğu iddia edilen sözde şeyh Soner Birol, Kayserili çıktı.

 

Hafta içi her gün ATV ekranında yayınlanan “Esra Erol’da” programında sözde şeyh iddiaları izleyenleri ekrana kilitledi. Kalp gözlerini açtığı ve eşlerinden boşanmasına sebep olduğu iddia edilen Soner Birol isimli şahsın Kayserili olduğu öğrenildi.

“15 YILLIK EVLİYİM, TEK EVLİLİĞİM VAR”

Kayseri’den canlı bağlanan Soner Birol, “Ben inşaat işi ile uğraşırım. Taşeronluk yapıyorum, geçimimi böyle sağlıyorum. Evliyim, 3’ü kız, 1 oğlan, 4 çocuğum var. 15 yıllık evliyim, tek evliliğim var” dedi.

“ALTINCI HİSSİM VARDIR, HİSSEDERİM”

Sunucu Esra Erol’un ‘Sizin isminiz Türkiye’nin dört bir tarafında ‘sözde şeyh, geleceği gören bir kişi olarak tanıyorlar, kalp gözünüz açık, insanların hayatına yön veriyorsunuz’ diye sorunca, Birol şu cevabı verdi: “Biz yarını bilemeyiz, bunu kimse bilemez. Altıncı hissim vardır, hissederim, kalp gözümün açık olmasına net cevap veremeyiz, nasip olursa görebiliriz, nasip olursa görürüz.”

“HOCAM, SONER GARDAŞ GİBİ HİTAPLAR KULLANIYORLAR”

Birol, günde 10-12 kişi ile telefonda görüştüğü iddialarına da “Arayıp benimle sohbet ediyorlar, sıkıntılarından bahsediyorlar. Evdeki sıkıntılarından bahsediyorlar, hocam, Soner gardaş gibi hitaplar kullanıyorlar. Binlerce insanda numaram var, gizlim, saklım yok, iddialar yalandır. Ben kendimi hiçbir zaman şeyh olarak tanıtmadım” diye cevap verdi.

“İSTANBUL’DA, KAYSERİ’DE SEN VARSIN”

Evden kaçan Ayfer Duran’ın eşi Şaban Duran ise “İnsanları kandırıyor, insanların kanına giriyor. Erkeklerin neden kalp gözünü açmıyorsun? Eşimin aklını çelen Soner Birol’dur. Ayfer ve çocuklarıma destek veren kişi kendini şeyh olarak tanıtan ve Kayseri’de yaşayan Soner Birol. Her yerde sen varsın, İstanbul’da, Iğdır’da, Kayseri’de sen varsın. Milletin evini, yuvasını yıkıyorsun, yazık, günahtır” diye tepki gösterdi.

Esra Erol da “Önümde 8 kişilik liste var. Siz evlilikleri sıkıntı yaşayan kadınlarla irtibattasınız” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım