ŞOK! Öz ablasının oğlu çıktı! - Kayseri Deniz Postası
11
Prş, Ağu
30 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz - TSK’nın en kritik birimlerinden Genelkurmay İstihbarat’ın başındaki Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K., FETÖ’cü çıktı. Tutuklanan emir astsubayı Serin’in öz yeğeni çıktı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) kripto FETÖ'cülerin deşifresine yönelik soruşturmalar tüm hızıyla sürerken, operasyonlar en kritik görevdeki komutanların yakınındaki isimlere uzanmaya devam ediyor. Son olarak, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca TSK'daki kripto FETÖ'cülerin deşifresine yönelik yürütülen soruşturmaya, halen Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan Tümgeneral Ali Serin'in emir astsubaylığı görevini yürüten astsubay kıdemli başçavuş M.K. takıldı. Savcılık, FETÖ'cü olduğunu tespit ettiği M.K. hakkında, "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yakalama kararı çıkardı. Bunun üzerine polis ekipleri, M.K.'nın gözaltına alınması için harekete geçti. Şüpheli emir astsubayı, Ankara'da kaldığı lojmanda gözaltına alındı. M.K. daha sonra Malatya'ya götürüldü. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. 15 Temmuz'dan 4 yıl sonra tutuklanan M.K’nin, Serin’in Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı yaptığı dönemde de emir astsubayı olduğu öğrenildi.

TSK'nın en kritik birimi olarak nitelendirilen Genelkurmay İstihbarat Başkanı'nın en yakınındaki isimlerden birisi olan M.K.'nın bağlantıları mercek altına alındı.

TÜMGENERAL SERİN AÇIKLAMA YAPACAK MI?

M.K.’nin Genelkurmay İstihbarat’ın başındaki Tümgeneral Ali Serin’in ablasının oğlu olduğu şok etkisi yarattı. Serin’in böylesi önemli bir göreve öz yeğenini getirmesi kamuoyunca şaşkınlık yaşatırken, Serin’in konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.  M.K, 2016 yılında gerçekleşen 15 Temmuz Darbe Girişimi'nden 4 yıl sonra tutuklanmış oldu. Öte yandan 15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişiminden sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı görevine getirilen Tümgeneral Serin, 2019 yılında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Genelkurmay İstihbarat Başkanı oldu. 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım