Erkilet Havaalanı’nda korkutan kaza - Kayseri Deniz Postası
11
Prş, Ağu
30 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman – Kayseri Erkilet Havaalanı’nda Almanya’dan gelerek Kayseri Havalimanı'na inen uçağın kanadı, kendisini su ile karşılayan aracın hortumuna çarptı.

 

Avrupa'daki Türklerin memleketlerine direkt seferler ile ulaşmasını kolaylaştırmak için Avrupa-Anadolu hatlarındaki uçuş sayılarını arttıran Corendon Airlines, Antalya, İzmir, Trabzon, Edremit ve Kayseri havalimanlarına sezonun ilk yolcularını indirdi. 

Kayseri Erkilet Havaalanı’nda ise görünmez bir kaza yaşandı. İnişini başarılı ile yapan Corendon Airlines’e karşılama yapmak için Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) Aracı su fışkırtıyordu.

 Uçağın kanadı ARFF aracının hortumuna çarptı. Aracın hortumu parçalanırken, uçakta hasar olmadığı öğrenildi. Uçak park yerine ilerlerken, kazada herhangi bir yaralanma olmadığı belirtildi.

Pandemi nedeniyle uluslararası uçuşlarına ara veren Corendon Airlines, sezonun ilk seferleri Düseldorf'tan İzmire ve Antalya'ya, Köln'den Trabzon, Edremit ve Kayseri'ye gerçekleştirdi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım