Teksas deği, Kayseri! - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman – Kayseri’de 1 hafta içerisinde 5 cinayet, 2 bebek cinayeti, 1 yaralama, 1 silah dükkanını kurşunlama, 1 intihar meydana geldi. Kayseri’de artan asayiş olayları sonrası, ‘Teksas değil, Kayseri’ yorumları yapıldı.

 

Kayseri’de 1 Temmuz ile 7 Temmuz arasında asayiş olayları tavan yaptı. Arka arkaya cinayet haberleri, ilçelerden bebek cinayetleri gelirken, şehrin tam ortasında bir silah dükkanı kurşunlandı, bir genç de intihar ederek yaşamına son verdi.

İşte 1 haftalık asayiş olayları:

7 TEMMUZ: Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde Erol S.'nin (20), evinin önündeki bahçede başından tabancayla vurulmuş cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili 4 şüpheli, mahkemeye çıkarıldı. İbrahim Çetin (20), Mehmet Çetin (34) ve Y.Y. (17) tutuklanırken, S.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

7 TEMMUZ: Kayseri'de para meselesi yüzünden çıkan kavgada, eski ortağı Emin Erciyes'i bıçaklayarak öldüren Vedat Kaplan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Kavgaya karıştığı için gözaltına alınan M.L. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

7 TEMMUZ: KAYSERİ'nin Melikgazi ilçesinde silah satışı yapan iş yeri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı.

6 TEMMUZ: KAYSERİ'de, önceki gün tabanca ile vurulup, yaralı halde bırakıldığı hastanede hayatını kaybeden Deniz Dal'ın (40) ölümüyle ilgili erkek arkadaşı S.Ö. gözaltına alınarak, mahkemece tutuklandı.

6 TEMMUZ: KAYSERİ'nin İncesu ilçesinde tartıştığı eşi G.S'yi 3'üncü kattaki evlerinin balkonundan atarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

6 TEMMUZ: KAYSERİ'de Ümit K. (30) oturduğu 5 katlı apartmanın bodrum katındaki su borusuna kendini iple asarak yaşamına son verdi.

6 TEMMUZ: KAYSERİ'nin Pınarbaşı ilçesinde, 3 haftalık kızı Melek'i boğarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Ayşe Bülbül (40) tutuklandı. Minik Melek ise toprağa verildi.

5 TEMMUZ: KAYSERİ'de Afgan uyruklu Baran Emiri (19), parkta futbol oynadığı sırada tartıştığı arkadaşı tarafından cam parçasıyla yaralandı.

3 TEMMUZ: KAYSERİ'de, 6 arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde tabancayla sırtından vurulan Suriyeli BelaliAkkad (25), hayatını kaybetti. Olayla ilgili 6 arkadaşı da gözaltına alındı.

2 TEMMUZ: KAYSERİ'de kafede oturduğu sırada sırtına yorgun mermi isabet eden sağlık çalışanı Ferdi T. (40), yaralandı.

1 TEMMUZ: Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde Alperen Ekinci'yi döverek öldürdüğü belirlenen ve 8 gün sonra yakalanan Harun Sezer, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Harun Sezer'in mahkemede verdiği ifadede, "Birlikte yaşadığım Emel Öner ile alkol alıyorduk. Alperen çok ağlıyordu. Bende alkolün etkisiyle Alperen'e vurdum. Vurunca Alperen daha çok ağladı. Kendimi kaybettim. Alperen'i dövdükten sonra bir süre hareketsiz kaldı. Ben de öldüğünü anlayınca battaniye ve perdeye sardığım Alperen'i evin yakınındaki mezarlığa götürdüm. Mezarlığın arka tarafında hazır mezarlar vardı. Burada boş bulduğum mezara gömdüm" dediği öğrenildi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım