23 yıldır bitmeyen kooperatif üyeleri isyan etti - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

 

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN - Kayseri’de 600 üyenin olduğu ve 23 yıldır bitmeyen S. S. Ataşehir Toplu Konut Yapı Kooperatifi üyeleri, haksız yere mahkemeye verildikleri için mahallede eylem yapıp, imza kampanyası başlattılar.

 

Kocasinan ilçesi Ahi Evran Mahallesi’nde bulunan S. S. Ataşehir Toplu Konut Yapı Kooperatifi üyeleri mahallede toplanarak 23 yıldır kooperatifin bitmemesi, haksız yere mahkemeye verildikleri gerekçesiyle hem eylem yaptılar, hem de imza kampanyası başlattılar. 

S. S. Ataşehir Toplu Konut Yapı Kooperatifi üyesi Fatma Kuş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle bizlerin sesini duyurduğunuz için teşekkür ederiz. Değerli devlet büyüklerimiz başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kayseri valimiz  Şehmus Günaydın’a seslenmek istiyoruz. Ataşehir Toplu Konut Kooperatifi tarafından 23 senedir 600 üye mağdur edilmektedir. Bizlerin tapuları ve ‘borcu yok’ kağıtları verildiği halde her sene bizlerden talep ediliyor. Biz 1998 yılında başlayıp 2011 yılına kadar düzenli aidatlarımızı ödedik. O dönemim başkanı Arslan Tunçbilek bizlere kredi çektirip kat farkı, cephe farkı, kira bedeli, yazıhane, çalışan görevli dahil bizden almıştır, bir kuşum da elden ödemiştir. Bizlere bu para karşılığında ferdi tapularımız ve konut kesen maliyet sözleşmesi çıkartılıp, ‘kesin borcu yoktur’ kağıtları verilmiştir, ayrıca üyeliğimiz noter huzurunda fesh edilmiştir” diye konuştu. 

Kooperatif üyesi Kuş, daha sonra tekrar para istenildiğini, para vermeyenlerin ‘evlerini elinden alıp, satarız’ diye tehdit edildiklerini söyleyerek şöyle konuştu: “Haksız yere bizleri mahkemeye verip, icra takibi çıkarmışlardır. Avukat ve mahkeme masrafı ödemekten millet kan ağlamaktadır. Evlerimize her an icra gelecek korkusu ile yaşamaktan huzurumuz kalmamıştır. Devlet büyüklerimizden ricamız bu sömürgeye, bu zulme ‘dur’ diyerek, bir bilirkişi atayıp hesapları incelemenizdir. Bize bunları yaşayanlardan hesap sorulmasını, cezalandırıp bir an önce kooperatifin bitmesini istiyoruz.”

Açıklamanın ardından kooperatif üyeleri yeniden bilirkişi atanıp, hesapların incelenmesi için imza attılar. 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım