Büyükşehir Belediyesi’ne 40 milyon zarar ettirdikleri iddia edildi! İnsafsızlar... - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Özel Haber: Azim DENİZ – Kayseri Büyükşehir Belediyesi 221 adet villa parselini 10 Mart günü toplu satışla bir kuruma 2 ay ödemesiz 18 taksitle sattı. Ortalama 100 bin TL’den satılan parseller ise ertesi gün, internette 300 bin TL’den satışa çıkarıldı.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Mart 2020’de Talas ilçesi Reşadiye Mahallesi Gül Konutları yanındaki Erciyes manzaralı 221 adet villa parsellerini ihaleye çıkardı. Çok ilginç bir şekilde tek tek satmak yerine toplu satışa çıkarıp, Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odası’na ortalama 100 bin TL’den 22 milyon TL’ye sattı.

İLK TAKSİDİ ÖDEYEMEYEN ODA’YA  ÖZEL FORMUL BULUNDU

İhaleyi alan Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odası, ilk taksidi belediyeye yatıramayınca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’a giderek, ihaleye ortak almak için onay istedi.Normal şartlarda Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odası’nın şartları yerine getiremediği için ihaleyi fesh etmesi gerekirken, aksine yeni bir karar alarak odanın ihaleye ortak alabileceğini kararı Beyhan tarafından onaylandı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi  başta olmak üzere  İlçe belediyelerinin bir kısmının da, üst düzey yöneticileri ile  personellerinin de olduğu bir çok kişi bu ihale ortaklığına alındı.

SİTEYEEE

ÜST DÜZEY BELEDİYE YÖNETİCİLERİ İHALE ORTAĞI OLDU

Hüseyin Beyhan ihale ortağı alınabileceği onayı verince, başta İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Altuntuğ’un çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yöneticileri, Talas Belediyesi yöneticileri, odaya teminat mektubu veren banka personeli, Büyükşehir Belediyesi’nin muhasebesine 100’er bin TL para yatırarak ihale ortağı, aynı zamanda villa parsellerinin de sahibi oldular.

100 BİN’E ALDILAR, 300 BİN İLE 500 BİN ARASINDA SATIŞA ÇIKARDILAR

Belediye’den 100’er bin TL’ye alınan bu villa parselleri, ertesi gün internet satış sitelerinde 300’er bin TL’den satışa çıktı. Bazı ilanların 500 bin TL’ye satışa çıkarıldığı öğrenildi. Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odası’nın Bağlar Konut Yapı Kooperatifi adı altında aldığı bu arsadan belediyenin yaklaşık 40 milyon TL zarar ettiği öne sürüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın neden tek tek satış yerine, toplu satış yaptığını  nasıl açıklayacağı merak konusu olurken, bir çok kişinin de dava açacağı öğrenildi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım