Kayseri’de ‘korona’ patlaması - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref Kahraman – Kayseri Şehir Hastanesi’nde Ağustos ayının sadece ilk 4 günü 3 bine yakın covid 19 şikayeti ile başvuru olduğu, 300’e yakın pandemi servisine hasta yatışı yapıldığı öğrenildi. Öte yandan mart ayından bu yana en fazla hasta yatışının Temmuz ayında olduğu belirlendi.

 

Koronavirüs vakalarının yeniden artışa geçtiği yönündeki uyarılara rağmen Kayseri'de vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları görüldü. 

Sadece Kayseri Şehir Hastanesi’nde Mart ayında 3 bin başvurudan, 550 civarında yatış, Nisan ayında 9 bine yakın başvurudan 1600 civarında yatış, Mayıs ayında 6 bin 300’e yakın başvurudan bin 100 civarında yatış, Haziran ayında da 7 bine yakın başvurudan bin 100 civarında yine hastaneye yatış olduğu öğrenildi.

Temmuz ayında ise Kayseri Şehir Hastanesi’ne covid 19 şüphesi ve şikayetiyle13 bine yakın başvuru olduğu ve bin 600’ü geçkin hastanın kesin tanı ile yatışının yapıldığı ortaya çıktı.  Mart ayından bu zamana kadar Temmuz ayında adeta ikinci pik yaşandığı görüldü.

Ağustos ayının sadece ilk 4 günü 3 bine yakın covid 19 şikayeti ile başvuru olduğu, 300’e yakın pandemi servisine hasta yatışı yapıldığı öğrenilirken, şuan toplam 550’ye yakın hastanın covid 19 teşhisi ile tedavisinin sürdüğü belirlendi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım