Covid 19 testi pozitif çıkan hastayı hastanede ‘yer yok’ diye eve gönderdiler - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref KAHRAMAN - Kayseri’de koronavirüs testi pozitif çıkan bir genç, Kayseri Şehir Hastanesi’nde yer olmadığı gerekçesiyle doktor tarafından evde karantinaya gireceği söylenip, eve gönderildi. Covid 19 hastası genç, evde 14 gün boyunca ilaçsız, tedavisiz virüsü nasıl yeneceğini düşünüyor.

H.B. isimli genç, 3 Ağustos’ta yüksek ateş nedeniyle Kayseri Şehir Hastanesi’ne başvurdu. Covid 19 testi yaptıran gencin testi pozitif çıktı. İddiaya göre, hastane doktoru hastanede yer olmadığı gerekçesiyle evde karantinaya girmesini söyleyerek, H.B.’yi eve gönderdi.

“14 GÜN KENDİ KENDİNE NASIL NEGATİFE DÖNÜP, İYİLEŞMESİNİ BEKLEYECEĞİM”

Merkez Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi’nde ikamet ettiği evde karantinaya giren H.B., “Benim test sonucum pozitif çıktı ve Kayseri Şehir Hastanesi’ne gittim. Kan ve bir kaç tahlil yaptırdım. Doktor baktı ve ‘hastanede yer yok, evde karantinaya gireceksin’ dedi. ‘İlaç verecek misiniz?’ dedim, hayır cevabı ile karşılaştım. Bir ilaç veya herhangi bir tedavi olmadan pozitif çıkan sonucum evde 14 gün kendi kendine nasıl negatife dönüp, iyileşmesini bekleyeceğim” diye konuştu.

“EVDE VİRÜS İLE BAŞ BAŞAYIZ”

Virüsün kendisine nereden bulaştığını bilmediğini söyleyen H.B., “Nereden bulaştığını bilmiyorum. Benimle birlikte 5 kişilik ailemde karantinada. İlaçsız, tedavisiz inşallah düzelir. Hastane zaten ana, baba günü olmuş. Bana hastanede, ‘ateşin daha çok yükselir, öksürük artar ve zatürreye çevirirse ambulans gelip alır’ dediler. Biz de evde karantinadayız, anlayacağınız virüs ile baş başayız” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım