“Tedavi yöntemlerimiz ve tedavi başarımız çok çok iyi” - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Ece Eraslan, Başak Eğri - Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi Semt Pazarı’nda denetledi. Günaydın, Hastanelerde korona virüs testi pozitif çıkan hastalara ‘evine git, evinde kendini karantinaya al’ diye yöntemin sorulması üzerine “Dünyanın her yerinde uygulanan bir yöntemdir. Semptomları tutmayan bir kişiyi hastanede tutmuyorsunuz. Tedavi yöntemlerimiz ve tedavi başarımız çok çok iyidir” dedi.

 

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ülke genelinde koronavirüs denetimlerinin en kapsamlısının yapıldığı bugün, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi Semt Pazarı’nda denetimlerde bulundu.

Esnaf ve vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda uyaran Vali Günaydın, kurallara uyan vatandaşlara teşekkür ederken, esnafa hayırlı bereketli işler diledi.

Vali Günaydın gazetecilere yaptığı açıklamada, sahada olduklarını ifade ederek, “Bugünkü denetimlerin amacı asla ceza yazmak değildir. Vatandaşlarımıza hassasiyeti artırmak amacıyladır, farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Maskemizi takacağız, mesafemizi uygulayacağız, hijyene dikkat edeceğiz. Zaman zaman kurallara uymayan vatandaşları da görüyoruz, münasip bir dille onları da uyarıyoruz. Bu mücadelede bir olmalıyız, beraber olmalıyız” diye konuştu.

MASKE, MESAFE, TEMİZLİK

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili sahte evrak ile ilgili konuşan Vali Şehmus Günaydın, sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığını ifade etti. Günaydın, “Kayseri olarak imkanlarımız çok iyi. Sağlık sistemimiz çok iyi işliyor, önemli olan hastane yoluna düşmemektir. Özellikle rica ediyorum, maske, mesafe, temizlik. Buna uyduğumuz zaman çok şeyi başaracağız. Millet olarak biz de bu irademiz var. Hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz” dedi.

EŞ, DOST, AKRABA ZİYARETLERİNİ SINIRLAYALIM

Hastanelerde korona virüs testi pozitif çıkan hastalara ‘evine git, evinde kendini karantinaya al’ diye yöntemin sorulması üzerine, Günaydın, “Dünyanın her yerinde uygulanan bir yöntemdir. Semptomları tutmayan bir kişiyi hastanede tutmuyorsunuz. Başlangıçtan bu yana uygulanan yöntem eve gönderme yöntemidir. Vatandaşımızı eve gönderdiğimiz zaman biraz vatandaş da hassasiyet gösterecek. Eş, dost, akraba ziyaretlerini sınırlayalım. Bu süreçlerde özellikle riskli olan, izole olan vatandaşlarımızın kapısını çalmayalım. Sağlık çalışanlarımızın mücadelesini takdir etmemek mümkün değil, aylarca çocuklarını görmediler. Gelin bunlara destek olalım. Tedavi yöntemlerimiz ve tedavi başarımız çok çok iyidir. Önemli olan hastaneye gelmeden tedbirlerle bu mücadeleyi yoğun şekilde vermemiz gerekiyor” diye cevapladı.

“BANA BİR ŞEY OLMAZ MANTIĞINDAN UZAK DURMALIYIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “Hepimiz duyarlılık göstermeliyiz, yoksa sonuçları çok ağır oluyor. Bana bir şey olmaz mantığından uzak durmalıyız” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım