Belediye Başkanı Demir, bir ayda 4 vatandaşı yutan Kızılırmak’taki boğulmalara çözüm istedi - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN - KAYSERİ’nin Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, kentte 1 ay içerisinde 4 vatandaşın Kızılırmak’ta boğularak hayatını kaybettiğini, bilinçsizce ve kontrolsüzce yapılan piknik ve balık tutma konularına çözüm getirilmesini istedi.

 

Kayseri Büyükşehir  Belediyesi  Meclisi, gündemindeki konuları karara bağlamak üzere toplandı. Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, son günlerde artan Kızılırmak’ta boğulma vakalarına çözüm bulunulmasını istedi.

Başkan Demir, belediye meclisinde yaptığı konuşmada, “Özvatan sınırları içerisinde yine Kızılırmak üzerinde şehrin farklı bölgelerinden balık tutmak, eğlenmek, piknik yapmak isteyen vatandaşları, bir de kontrolsüz şekilde akşam saatlerinde gençlerimizin bulunduğunu görüyoruz. Bir ay içerisinde 4 can kaybı oldu. Hafta sonu da aynı aileden baba ile iki çocuğu rahmetli oldu. Sayın başkanım bu durum öyle acı ki, ırmağın kenarında bir yandan ağıtlar yakılıyor, diğer 50-100 metre uzakta balık tutmalara ve pikniklere devam ediliyor” diye konuştu.

WhatsApp Image 2020 08 11 at 12.58.22

O bölgenin tehlikeli bir bölge olduğunu vurgulayan Demir, “Bu bölgede bilinçsizce, kontrolsüzce tehlikeli bir şekilde balık tutuluyor veya piknik yapılıyor. Bu duruma lütfen bir çözüm getirilmesi noktasında bir girişimde bulunursanız, diğer kurumlarla, valilikle bu konuyu paylaşırsanız, bir an önce buna çözüm getirilmesini, daha fazla can kayıplarının olmamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da hafta sonu yaşanan boğulma olayını birebir takip ettiklerini, gereken girişimlerde bulunduklarını, tedbir konusunda da ayrıca girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

WhatsApp Image 2020 08 11 at 12.58.22 1

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım