‘Tövbeler olsun’ Kayserili bu değil - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref Kahraman - İlhan Deniz - Devletin televizyon kanalı TRT’de geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan ‘Tövbeler olsun’ dizisinde Kayserililer yerden yere vuruldu.

 

İş hayatında dolandırıcı, pinti, sahtekar bir işadamını Kayserili olarak lanse eden ‘TövbelerOlsun’ adlı dizide, ayrıca aile bireyleri de sürekli olarak birbirlerini kandırıp, dolandırıp kazıklayan bireyler olarak gösteriliyor.

PROJE TASARIMI DA KAYSERİLİ HASAN KAÇAN’A AİT…

Geçen hafta TRT 1’de ilk bölümü yayınlanan ‘Tövbeler Olsun’ dizisinin senaryosunu Haluk Özenç, Oktay Berber, Cankut Okutur ve Hüseyin Kaçan yazarken, dizinin yapımcılığını Mustafa Fener,  yönetmenliğini de Serdar Arıkan yapıyor.  Proje tasarımı aslen Kayserili olan Hasan Kaçan’a ait.

İLK BÖLÜM KAYSERİLİYİ YERDEN YERE VURUYOR

İlk bölümünde iki Kayserili aile arasında geçen senaryoda ortağını dolandıran, Kayserili vurgusu yapılarak ticarette yaptığısahtekarlıklar sonucu zengin olmuş bir holding patronu, bozuk biraile yapısı,  aile üyesi çocukların vasıfsız ama babalarını dolandırdığı, evin reisini yalanlarla dolandıran ve gözü alışverişten başka bir şey görmeyen bir eş, Kayserililerin sanki başka bir şey yemiyorlarmış gibi sürekli sucuk pastırma yemelerini gösterilmesi dizide baştan sona kadar Kayserilileri rencide ederek, Kayserili ticaret yapanların sanki örneği buymuş gibi gösterilmesi, küçük düşürülmesi, Kayseri esnaflarını, ticaret yapanları, dizi sevenleri ve TRT1 izleyenlerini çok kızdırarak, tepkilere neden oldu.

KAYSERİ PROTOKOLÜNÜN DİZİYE TEPKİLERİ MERAKLA BEKLENİYOR

Gazetemize çok sayıda bu dizi ile ilgili şikayetler gelirken, Kayseri’nin ileri gelenleri bu diziye müdahale etmesi ve Kayserili bakanları, Kayseri Valisi, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Ticaret Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı,  Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı’nın bu dizi hakkındaki yapacakları açıklamalar kamuoyunda merakla bekleniyor.

GERÇEK KAYSERİLİLERİN HAYATINDAN KESİTLER VERİN…

‘Tövbeler Olsun’ dizisinin senaryosunun acilen değiştirilmesini ve gerçek Kayserililerin hayatının içinden kesitlere yer verilmesini isteyen Kayserililer, aksi takdirde dizinin yayından kaldırılması için Türkiye genelinde Kayserililer Dernekleri aracılığıyla imza kampanyası başlatacaklarını belirttiler.

“KİMSE KAYSERİLİLERİN YAŞANTISINI KARALAYAMAZ”

Dizide dolandırıcı, sahtekar ve herkesi kazıklama gayretinde olan, altın imalatı ve satışı ile uğraşan Kayserili işadamı profili, Kayseri’deki sarraf ve kuyumcuların da tepkisini çekti. Bazı kuyumcular, “Kimse Kayseri’yi ve Kayserili işadamlarını ve Kayserililerin yaşantısını karalayamaz” diye yorum yaptılar.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım