Covid-19 testi pozitif çıkan ve eve gönderilen yaşlı kadın öldü - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman- Kayseri’de koronavirüs testi pozitif çıkan ve eve gönderilen 80 yaşındaki yaşlı kadın karantinada öldü, eşi hastaneye kaldırıldı.

 

4 ay önce Hollanda’dan Kayseri’ye gelen Hulusi Asilsoy(81) ve eşi Şerife Asilsoy(80) Kocasinan ilçesi Barbaros Mahallesi, Balkiraz Caddesi, Verda Apartmanı, 2. kattaki ikametlerine geldi. 

Bir hafta önce Şerife Asilsoy, ateşinin 39.5 çıkması sonucu kendi imkanları İle hastaneye götürüldü. 2 gün hastanede kalan ve covid-19 testi yapılan yaşlı kadının testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkmasına rağmen eve gönderilen Şerife ve eşi Hulusi Asilsoy, 10 Ağustos itibariyle 14 gün karantina altına alındı. Polis şeridi çekilen evde bugün yaşlı kadın Şerife Asilsoy hayatını kaybetti.  Eve gelen sağlık ekipleri Hulusi Asilsoy’u hastaneye kaldırırken, yaşlı kadının ise cansız bedeni morga kaldırıldı. 

Şerife Asilsoy’un Risk grubunda olan ve covid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen hastaneden eve gönderilmesi tepki ile karşılanırken, bina sakinleri, ‘yaşlı iki insan resmen ölüme terk edildi’ dediler. 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım