Özhaseki'ye 20 milyon zimmet çıkartılmış - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz, İlter Sağırsoy - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Deniz Postası TV’ye gündeme dair çok önemli açıklamalar yaptı. Özhaseki, FETÖ’cü Sayıştay müfettişi tarafından belediye başkanı olduğu dönemde 20 milyon küsur zimmet çıkarıldığını, yüksek mahkemede aklandığını söyledi.

 

“BENİM DÖNEMİMİN DİDİK DİDİKLENMEDİK BİR SATIRI YOK”

Kayseri’nin internet televizyonu Deniz Postası TV’de gazeteciler İlter Sağırsoy ve Azim Deniz’in sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi’ndeki Sayıştay raporları ile ilgili, “Benim dönemimle ilgili gerek belediyelerde gerekse onun dışında bulunduğum vakıf başkanlıklarında ya da serbest bölge başkanlıklarında didiklenmedik bir satır yok.

“KAYSERİ TARİHİNİN EN BÜYÜK İHALELERİNİ YAPTIM 1 MİLİM EKSİK BULAMADILAR”

Allah’a hamdolsun oralarda kınama cezası almadan çıkan bir adamım. Bu benim şeref defterimde yazacak, Kayseri tarihinin en büyük ihalelerini yaptım.

“BENİ İNCELEMEK İÇİN LANET BİR FETÖ’CÜ GÖNDERDİLER”

Hiçbirisinde bir eksik bulamadılar, en son lanet bir FETÖ’cü göndermişlerdi, FETÖ’cü olduğunu bilmiyoruz, belediyedeyim. 2013 -2014 yıllı istifa etme aşaması Ankara’ya gidecek miyim, gelecek miyim o sıralar Sayıştay’dan geldiler ki valla bu arkadaşlar 12 senenin evraklarını istediler. ‘İyi verin’ dedim, stadyumun evraklarını istediler, aradan stadyum yapılalı 10 seneden fazla olmuş, ‘verin’ dedim. Hatta biz dedik ki Sayıştay’a tamam inceleyin de burası kamuoyunun cebinden bir lira çıkmadan yapılmış bir stadyum.’ Sayıştay baş müfettişin cevabı şu "iyi halt ettiniz."

“BÖYLE LANET ADAMLAR İŞ YAPMA ŞEVKİ BIRAKMIYOR”

Sayıştay’dan FETÖ’cü müfettişler geldiğini söyleyen Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü: “Nasıl müfettiş arkadaşlar, lanet olsun böyle adamlara. Bunlar insanda çalışma şevki bile bırakmazlar, devletin içerisinde eğer gelip de bir takım insanlar siyasete soyunmuyorsa iş başına geçmiyorsa bunun gibi lanet adamlar yüzünden. Neyse ‘peki ver’ dedim, ne istiyorlarsa 15-20 sene öncenin evrakları en sonunda bula bula bana iki tane suç buldular.

“BU LANET ADAM BANA 20 MİLYON ZİMMET ÇIKARTTI”

Birinci suçum halk otobüsleri zam istiyorlar, bizde biletlerden yüzde 5 para kesiyoruz. Dedim ki yok millete bu dönemde zam yapılamaz millet niye zam çeksin. O zaman yüzde beşlik belediyenin karından vazgeçelim, onu kaldıralım adamlara yüzde beşlik avantaj sağlamış oluruz ama milletin menfaatine olur. O gün Ankara’dayım galiba mecliste bile yokum, meclis oy birliği ile bütün partiler oy birliği ile demişler ki belediye yüzde beş almasın, bundan sonra vatandaşın yararına olsun. Buradan bana yirmi küsur milyon lira zimmet çıkardılar. İkincisi, üniversiteye lojmanlar yaptırmıştık, o zaman bir itilaf vardı. KDV'si yüzde 5’mi ödenecek yoksa, 1’mi ödenecek çünkü 145’in altı yüzde bir ödeniyor. Büyüğü daha fazla ödeniyor, Maliye’ye sorun dedim, yaptığımız metre kare şu, biz burada KDV ne ödeyeceğiz, Maliye’ye sormuşlar, Maliye demiş ki burada yüzde 18 KDV ödeyeceksiniz, bizimkiler ödemişler, onu vatandaş da demiş ki bize göre yüzde bir ödenecek. Eee maliye öyle diyor, olsun ben de böyle diyorum, yüzde 17 borçlusunuz bana. Oradan da çıkarmış, şimdi iki tane bana borç çıkmıştı, onu soran adama Muhasebe Daire Başkanı cevap veren Maliye Bakanlığı ödeme emirleri oradan geliyor. Peki güzel meclis karar vermiş, halk otobüsleri ile ilgili benim olmadığım bir meclis ama bir tek beni soruşturuyorlar. Bir tek bana zimmet çıkartmışlar, dedim ki tüm meclise çıkartsaydınız, belki parayı bölüşürdük aramızda öderdik ama ben bu parayı da ödeyemem ki zaten.

“BU FETÖ’CÜNÜN SAÇMALIKLARI SAYIŞTAY YÜKSEK MAHKEMESİNDE REDDEDİLDİ”

Tabi Sayıştay da mahkeme kuruluyor, tabi orası yüksek mahkeme ya böyle şey olur mu diye reddetmişler. Nihayetinde aklandık.

“BU ADAM DAHA SONRA FETÖ’DEN İÇERİ ALINMIŞ”

Sonrasında merak ettim, Sayıştay’da ilgili dairede bir arkadaş görünce dedim ki bize böyle bir kötülük eden bir adam var, nerede. ‘Valla FETÖ’den içeride’ dedi. Allah sizi bildiği gibi yapsın dedim, ne lanet adamlarmış, zamanında Kayseri operasyonlarında Ankara’da sorguya çektikleri bir çok adam şahitleri işte burada. ‘Kayseri’de Hasekinin adını ver, sana bir şey yapmayalım.’ Bunu yapanlar hepsi FETÖ’cü lanet adamlar. Bu şekilde çok şey oldu ama yüzünüzü kızartacak bir şey yoksa elhamdülillah çok şükür başın dik her yerde geziyorsunuz.”

“AK PARTİ İL BAŞKANINDAN BENDE KAYSERİ’DE ÇOK MEMNUN”

Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’ndan çok memnun olduğunu belirterek, “Ben il başkanımızdan çok memnunum. İl başkanından neden memnun olunmaz biliyor musunuz? Kayseri için söylemiyorum, dışarıdaki il başkanları etliye karşı, sütlüye karşı, ihaleye karşı, iş takip eder, lanet olsun böyle adamlara. Siz bizim başkan da böyle bir şey gördünüz mü?

“BİZİM BAŞKANIN, HİÇ, HARAMDA GÖZÜNÜ, GÖRDÜNÜZ MÜ? YOK, ÇOK ŞÜKÜR”

Çok şükür işi gücü rast gelsin, tertemiz bir adam. Yönetimiyle uyumlu, bizlerle uyumlu, bütün milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla geçimli, sonra yüzü gülen birisi. Bir vatandaş geldiği zaman kapıya geri çevirmiyor, elinden geleni yapıyor, daha ne istiyoruz ki? İl başkanından ben memnunum, arkadaşlardan, teşkilattan. Allah işlerini güçlerini rast getirsin.

“GENEL MERKEZDE KONUŞULDU. AMAN BİZİM BAŞKANI ELLEMEYİN DEDİM”

Mutlaka konuşuluyordur, ben de genel merkezde olduğum için en yakından konuşuluyor, diyorum ki aman bizim başkanımızı ellemeyin” ifadelerini kullandı.

Gazeteci İlter Sağırsoy’un ‘ben de 11 senedir AKP üyesiyim’ demesinin ardından Özhaseki, “Saçları ağaran herkes doğru yolu buluyor” dedi.

“HIZLI TREN İÇİN DIŞ KREDİ GÖRÜŞMELERİ YAPILIYOR”

Hızlı tren ile ilgili önemli açıklamalar yapan Özhaseki, şunları söyledi: “Bu şehirde bir güzellik var güzel şeyler oluyor, eksikler var, yapılacak iş dolu. Benim son zamanlarda kafayı taktığım şey hızlı tren. Eminim hızlı tren gelsin, memlekete 1 ay geçmeden yeni bir hedef çıkacaktır. Onun peşinden koşacağız, bu normal şeyler. En son perşembe günü sayın cumhurbaşkanımızla belediye başkanları geçiş işini, ben tertiplemiştim, cumhurbaşkanımızı bir odaya çağırdım.

“ULAŞTIRMA BAKANI PROJE BİTTİ İHALE AŞAMASINDAYIZ”

Bir olay olunca Ulaştırma Bakanımızı çağırdık, orada yanında sordum, bir saatte bundan önce oturmuştuk. Zaten dış kredi görüşmeleri yapıyor, dış kredi bulmakta çok kolay değil. İnşallah ben onu bulduğumda ilk işimiz kazmayı vurmak dedi. Bundan 15-20 gün önce görüştüğümüzde de ben Arefe günü açıklamıştım. Hava alanı ihalesini yapıyorum, merak etmeyin, Karayolları Genel Müdürlüğü ihaleyi yaptılar. Zaten o yüzden her bir proje için adım atılıyor, daha önce de hep Kayseri’de eleştiri şu, ya raylı sistem nasıl terminalden geçmez. Bakın raylı sistem en yoğun yerlerden gider, Avrupa’da gördük ki ara sokaklarda bile gidiyor. Kıvrıla kıvrıla gidiyor, niye taşıma aracı bu en yoğun insan kalabalığı nerede oradan gidecek. İlk yapılan Niyazi beyin çizdiği ana projede böyle oradan gidiyor. Nihayetinde yaptırdığımız son bizim çalışmalarda da onu teyit ettiği için oradan yaptırdık. Zaten hızlı tren meselesine gelirsek haliyle bunun takip işini de birebir yapıyoruz.

“MİLLET VEKİLLİĞİM BİTMEDEN, HIZLI TRENİN GELDİĞİNİ İNŞALLAH GÖRÜRÜZ”

Sayın Cumhurbaşkanımız Kayseri’ye geldiğinde Cumhuriyet Meydanı’nda sizin bunu izah etmeniz lazım dedim. Dedi ki orda projeler bitti, takipteyiz, merak etmeyin, ihale aşamasına geldik, ihale aşamasında yapacakları tek şey, bir, krediyi bulmak, iki ihaleyi göndermek. Şimdi kredi görüşmelerine hızla devam ediyorlar. Ulaştırma Bakanımız eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcısı çok da iyi tanıdığımız sevdiğimiz pırlanta gibi bir arkadaş. Orada ona da söz verdi, kredi görüşmeleri biter bitmez inşallah, başlayacağız. Milletvekilliğim bitemeden Allah bunu da bana gösterir inşallah.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım