Ulaşım A. Ş den tepki çeken uygulama - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz / Kayseri’de Yol kenarına aracını koyan ve belediyeye otopark ücretini ödemeyenler büyük şokla karşılaştı.  50-100 tl lik birikmiş otopark ücretleri için İmar A.Ş icra takibi başlattı.

 

Önceki gün Kayseri’de bir çok vatandaş  ev ve işyerlerine gelen ilamsız icra takip evrakları ile karşılaştı.

evrakları inceleyenler ise ikinci kez  şok geçirdi. Evrakları inceleyenler,  yol kenarlarına bıraktıkları araçları için 50-100 tl gibi otopark ücretleri yazıldığını, bu paraların ödenmediği içinde Büyükşehir Belediyesine bağlı  İmar A.Ş  avukatları tarafından icraya verildiklerini öğrendi.

Encümen üyesinin Avukat oğlu icraya verdi.

 İcra takiplerinin,  encümen üyesi  Mehmet Savruk’un oğluna ait hukuk bürosundan yapılmasına vatandaşların tepkisi yüksek.  Vatandaşlar, İcraların, Encümen üyesi Mehmet Savruk’un, avukat oğluna, vekalet ücreti kazandırmak için yapıldığını iddia ediyor.

80 ila 100₺ otopark ücretleri için 350 ile 600₺arasında vekalet ücreti ve icra masrafı  isteniyor.  Vatandaşlar bu durumu CİMER ve BİMER e   yazarak bildireceklerini ayrıca  bu otopark ücretleri için dava açacaklarını söylüyorlar. 

Burdur Tüketicileri Koruma Derneği belediyelerin  cadde ve sokaklardan otopark parası alınmasına dava açmış açılan davada, Danıştay, cadde ve sokakların belediyeler tarafından ücretli otopark ilan edilerek kiraya verilmesini yargıya taşıyan Burdur Tüketicileri Koruma Derneği’ni haklı bulmuştu.

Danıştay, “yolların amacına uygun olarak kullanılmasını olumsuz yönde etkileyeceği” gerekçesiyle düzenlemeyi iptal etti. Ülke genelindeki benzeri uygulamalara emsal nitelikteki kararla ilgili açıklama yapan davayı açan derneğin başkanı Kemal Arslan, kişi ve kuruluşların talep etmeleri halinde ellerindeki bilgi ve belgeleri paylaşabileceklerini söyledi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım