Reklamla Mürit Toplayan Şeyh Mehmet Pehlivanlı Öldü - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim Deniz- Kayseri’nin Hacılar ilçesinde Rabbani Dergâhı adı altında faaliyet gösteren Mehmet Pehlivanlı hayatını kaybetti. Rüyasında Allah’la konuştuğunu ve bir gecede Arapça’yı öğrendiğini ve Kuran’ı ezberlediğini söyleyen ve kendini şeyh ilan eden emekli asker Mehmet Pehlivanlı 2014’te mürit toplamak için ilginç bir yola başvurarak Kayseri’deki belediye otobüslerindeki ekranlara reklam vermişti.

DOĞUM TARİHİNE GİZEM KATTI

1959 doğumlu olan pehlivanlı oğlu özgeçmişinde dördüncü ayın dördü saat dörtte kadir gecesinde doğduğunu söyleyerek doğumuna bir gizem katmaya çalışmakta. Kırıkkale ve İzmit’te okuduktan sonra 22 yıl  boyunca subaylık yapan Pehlivanlı oğlu  2001  yılında kayseri hacılar İlçesine yerleşerek  şeyhliğini ilan etti ve mürit toplama işine başladı.

ALLAH TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLMİŞ

1993 yılında Temmuz ayında Mersin’deyken, gece saat 3.00’te bizzat Allah tarafından kendi

KAYSERİ’YE GÖREVLENDİRİLDİM

1993 yılında Şeyh nazım Kıbrisi ile tanışarak, kendisine rüyasında vahiy gelerek  Allah tarafından insanları irşaat edip şifa dağıtacağı müjdesinin verildiği  anlatınca  Şeyh Efendi Hz.leri  Pehlivanlıoğlunun rüyasının salih ve kendisinin seçilmiş velilerden olduğunu bildirmiş. Kıbrısi üç gün sonra kendisine bizzat eliyle dersini ve icazet namesini yazarak hizmet için Kayseriye görevlendirdiğini söylüyor.sine manevi vazife verildiğini ve vahiy geldiğini  ve Peygamberimiz (sav)’in vârisi, Allah’ın yeryüzündeki vekili olduğunu iddia etmektedir.

Son yerel seçimlerde tekrarlanan İstanbul seçimleri ile ilgili kehanetlerde bulunmuştu. Pehlivanlı İptal olan İstanbul seçimlerini tekrar Ak Partinin alacağını seçim sonuçlarını bildiğini iddia etmiştiSon yerel seçimlerde tekrarlanan İstanbul seçimleri ile ilgili kehanetlerde bulunmuştu. Pehlivanlı İptal olan İstanbul seçimlerini tekrar Ak Partinin alacağını seçim sonuçlarını bildiğini iddia etmişti

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım