Banker Bilo Gerçek Oldu - Kayseri Deniz Postası

Memduh

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ/ Bir lojistik şirketinin Kayseri’ye gelecek,  Mersin tır garajında, bekleyen  dorsesine, İnsan kaçakçıları, 6 bin Euro aldıkları,  Avrupa'ya gitmek isteyen aralarında çocuklarında olduğu, 15 mülteciyi, kaçak bindirdi.

 

Bir süre sonra şoför çekici ile gelip,  dorseyi alarak, hiçbir şeyden habersiz,  Kayseri’ye yola çıktı. Tırın şoförü Adana’nın Pozantı İlçesi'nde bulunan bir mola tesisinde durdu.  Şoför, Markete giderken dorseden sesler geldiğini fark edince, polisi arayarak ihbarda bulundu. Tır içerisinde bulunan mülteciler, yanlış yöne gittiklerini polise ihbar edildiği anlayınca, dorsede’ki çadırı keserek, kaçmaya başladı.

Tır şoförü,  M. “Markete giderken sesleri duydum polise haber verdim. Bu esnada, mülteciler, çadırı kesip kaçmaya başladı. Siz nasıl bindiniz bu tıra diye sordum’  Mültecilerde bana Mersinde ’ki parkta, Avrupa’ya gidebilmek için insan kaçakçılarına 6 bin Euro verdiklerini onlarda bu tıra bindirdiklerini söyledi. Sonrada kamaya başladılar ”diye anlattı

Olay yerine gelen polis ekipleri, kaçan mültecileri yakalamak için çalışma başlattı.

Kaçak göçmenlerin başına gelenler, Şener Şen ve İlyas Salman'ın başrollerini paylaştığı "Banker Bilo" filmindeki sahneyi akıllara getirdi.

işte haberin videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=j1imkI4q2zI

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım