Besime Özderici Orta Okulu'nda Virüs Şoku - Kayseri Deniz Postası

Memduh

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Kayseri Besime Özderici Orta Okulu’nda yüzyüze eğitime başlanan ilk günde pekçok sınıfa girerek branş dersi veren öğretmenin korona testi pozitif çıktı. Öğretmen ve öğrenciler karantinaya alınırken, aileleri de temaslı olarak kontrol altına alındılar.

Yeni normalleşmede okulların bazı sınıfları  yüzyüze eğitime başladı. Okulların açıldığı ilk günde Kayseri Besime Özderici Orta Okulu’nda İngilizce öğretmeninde covid 19 bulaşı olduğu test sonucuyla tesbit edildi. Bunun üzerine İngilizce öğretmenin derse girdiği tüm sınıflardaki öğrenciler tek tek teste tabi tutulurken aileleri de olayla ilgili olarak bilgilendirildi.

Öğretmen ve öğrenciler evlerinde karantina altında tutulurken, öğrencilerin ailelerini de temaslı olarak yasal süresi boyunca kontrol altında olacaklar.

Besime Özderici Orta Okulu öğrenci velileri de bu duruma tepki göstererek, “ madem okullar açılıyor o zaman bundan enaz üç dört gün önce bütün öğrenci ve öğretmenler test edilir ona göre derslere başlanırdı. Şimdi bunun sorumlusu kim ve allah korusun bir sıkıntı olursa vebali ve suçlusu kim olacak” dediler.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım