Melikgazi Belediyesi Sıvasız Daire mi Satıyor? - Kayseri Deniz Postası

Memduh

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Kazım Karabekir Mahallesinde Fikret Özdin inşaat firmasınca yapılan ve Melikgazi Belediyesince satışa sunulan dairelerin olduğu binalarda yalıtımın altında sıva olmadığı iddia edildi.

 

Melikgazi Belediyesi, Kazım Karabekir’de, tamamlanan kentsel dönüşüm  dairelerini satışa çıkardığını duyurdu. Haber merkezimize gelen bir ihbar ise herkesi şok etti. Gelen ihbarda, Kentsel dönüşüm konutlarını yapan Fikret Özdin inşaat'ın, yaptığı konutlarda güney cephede sıva yapmadan yalıtım malzemesini montelendiği iddia ediliyor.

Yapı denetim firmasının, yapılan binaların inşaatında her adımı titizlikle denetlemesi, belediye yetkililerinin de detaylı inceleme yaptıktan sonra mesken ruhsatlarını vermesi gerekiyor. Buna rağmen  Melikgazi Belediyesi yarım yamalak yapılan bu inşaatlardaki daireleri, satışa çıkarttı. Yapılan son konutta ise dairelerin içerisindeki sıvanın da bulunmadığı, sadece makina ile, boya alçı sıvası çekildiği iddia ediliyor.

WhatsApp Image 2021 03 26 at 18.30.10

Melikgazi Belediye basın birimi, bugün basın mensuplarına önemli bir haber mesajı ile gönderdiği basın bülteninde, TÜİK verilerine göre, 899 ruhsatla Türkiye’de en çok yapı ruhsatı veren 4. belediyenin, Melikgazi Belediyesi olduğunu açıkladı. Vatandaşlar ise, Melikgazi Belediyesine tepki göstererek, çok ruhsat vereceğine verdiği yapı ruhsatlarını düzgün denetlesin diyor.

Melikgazi Belediyesi, yapacağı satış ihalesinde, daire alacak insanlara, Kazım Karabekir Mahallesinde satışa çıkarttığı bu dairelerin cephe yalıtımlarının altında sıva olmadığını, söyleyip söylemeyeceği, yapı denetim firmasının bu usulsüzlüğe nasıl müsaade ettiği ve bu  yapılan haksızlığın giderilip giderilmeyeceği merak ediliyor

Kazım Karabekir mahallesinde, Melikgazi Belediyesinin yapmış olduğu Kentsel dönüşüm çalışmalarının temeli 2019 yılında atılmıştı. Kentsel dönüşüm konutlarının temel atma törenine AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Başkanları, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Mesleki Oda ve Dernek Başkanları, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda semt halkı iştirak etmişti.

HABERİN VİDEOSU LİNKTE...https://www.youtube.com/watch?v=qzfqSByyjsA

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım