Müteahhitler Yeni Çıkan Lahitleri Talan Etti - Kayseri Deniz Postası

MEVLİD

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Daha önce Melikgazi ilçesi'nde bir gecekondu'da define çalışmaları sırasında lahit bulunan yerin yanında Melikgazi Belediyesi imara açtı ve Mütahitler yeni çıkan lahitleri talan etti.

 

Deniz Postası olarak daha öncede haberini yaptığımız ve Melikgazi ilçesinde bir gecekonduda yapılan define çalışmaları sırasında defineciler tarafından lahit bulunan yerin yanında bulunan arsayı Melikgazi Belediyesi imara açtı ve Mütahitlerin inşaat temeli kazısı sırasında Roma Dönemine ait olduğu tahmin edilen lahit kapağı, gözyaşı şişesi ve kemik parçaları bulundu, ve kazı çalışmaları durduruldu.İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve beraberindeki arkeologlar da alanda inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemede lahit kapağı ve gözyaşı şişesinin Roma dönemine ait olabileceği belirlendi. İnşaat çalışması tutanak tutularak sonlandırıldı. Bulunan eserlerin müzeye götürüleceği bildirildi.

3f1b24dacf902c90100269434b73cf5d

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım