Melikgazi Belediyesinde Skandal Atama - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Başkan Palancıoğlu Hukuk işleri Müdürlüğüne Hukukçu olmayan Oğuzhan Herdem’i atadı.

 

Önceki gün Birçok basın organında ”İzmir Torbalı Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün başına, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın avukat olmayan kızı Ezgi Yıldız getirildi.” haberleri yer almıştı.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de kendi sosyal medya hesabından, " İstisnai kadrodan memur olan CHP Aydın Milletvekilinin kızı, Torbalı Belediyesi'ne Hukuk İşleri Müdürü olmuş hem de hukukla ilgili bir ihtisası bulunmadığı halde. Ehliyet ve liyakat arayışınız kendi yakınlarınız konu olduğunda saf dışı kalıyor herhalde…" ifadelerini kullanarak duruma tepkisini gösterdi.


Bu skandal olaydan sonra gözler, Kayseri Melikgazi Belediyesine çevrildi, Melikgazi Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürlüğüne Başkan Mustafa Palancıoğlu tarafından, hukukçu olmayan Oğuzhan Herdem'in Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün başına getirildiği ortaya çıktı.

Yenişafak Gazetesi'nin, 'CHP İŞİ LİYAKAT' başlığı altında duyurduğu haberde, "İzmir Torbalı Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün başına, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın avukat olmayan kızı Ezgi Yıldız getirildi. Yıldız’ın kızını önce özel kalem müdürlüğü kadrosundan devlet memuru yapması tepki toplamıştı. Ardından asaleten kendi sosyal medya hesabından, " İstisnai kadrodan memur olan CHP Aydın Milletvekilinin kızı, Torbalı Belediyesi'ne Hukuk İşleri Müdürü olmuş hem de hukukla ilgili bir ihtisası bulunmadığı halde.Ehliyet ve liyakat arayışınız kendi yakınlarınız konu olduğunda saf dışı kalıyor herhalde…" ifadelerini kullarak duruma tepkisini gösterdi.

İnternethaber.com sitesinde ise, 'CHP'li Belediyede Skandal Atama' başlığı altında, ülke gündemine düşen haber verildi.

Şimdi ise, Melikgazi Belediyesi’nde gerçekleşen ‘Skandal Atama’ ile ilgli siyasilerin ne yorum yapacağı merak konusu oldu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım