Kayseri Deniz Postası - 'Suç İşleyen Suriyeliler Sınır Dışı Edilsin'
29
Pzt, May
28 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber - Foto: Ece ERASLAN - Aydan YILDIRIM / Kayseri'de Sahabiye Mahallesi'nde yoğun birşekilde yaşayan suriye vatandaşları, kendi içlerinde ki asayişi bozan suriyelilere tepki gösterdi.

Deniz Postası Tv ekibi olarak, suriyeli bir tercuman ile birlikte, suriyeli vatandaşlar ile yaptığımız röportaj sonucu, onlarında huzurlu yaşamak için geldikleri Türkiye'de, huzuru bozan kendi vatandaşlarından, rahatsız olduklarını dile getirdiler ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından huzuru bozanların sınır dışı edilmesini istediler.

Röportaj yaptığımız bir suriyeli esnaf," Sorun yaratan bizim insanlarımız sadece Türklere değil bizlerede rahatsızlık veriyor, bir gün önce suriyeli bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradım. Asayişi bozan bu kişiler yüzünden, bizide Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yanlış tanıyor, savaş bittiğinde ülkemize zaten gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Deniz Postası Ekibi olarak herkesin merak ettiği o soruyuda suriyeli esnaflara yönelttik,

Vergi ödüyor musunuz?, Devletten yardım alıyor musunuz? sorularına suriyeli esnaflar, vergi ödediklerini ve Devletten hiçbir yardım almadıklarını söylediler.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım