Kayseri Deniz Postası - Cumhurbaşkanlığından Yardım İsteyen Suriyeli Ailenin Çocuğu Hayatını Kaybetti
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Aydan YILDIRIM / Suriye’de yaşanan savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Hattap ailesinin, 5 yaşında ki çocukları Gays Hattap, 2 yıl önce kansere yakalandı ve Fransa’nın ilaç konusunda yardım edeceğiz diyerek 1,5 sene beklettiği Gays hayatnı kaybetti, acılı aile ise şimdi, çocuklarının hakkını arıyor.

 

Gays Hattab 3 eylül 2016 yılında dünyaya geldi, 2 yıl önce yakalandığı kemik kanseri ve ardından tedavisi yapılamadığı için ilerleyen hastalığının akciğerlerine de zarar vermesi sonucu hem kemik hem de akciğer kanseri ile verdiği mücadeleye dayanmadı ve verdiği yaşam savaşını kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti'nin hertürlü destekte yardımda bulunduklarını ama Fransa'nın yardım edeceğiz diyerek 1,5 sene beklettikleri yüzünden çocuklarını kaybettiklerini dile getiren acılı aile Fransa'dan çocuklarının haklarını istedi.

ÇOCUĞUM FRANSA YÜZÜNDEN ÖLDÜ

Muhammed ve Zeynep Hattab çifti, 2 yıl önce çocukları Gays 'ın vücudunda oluşan morluklar ve şişlikler nedeniyle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesine gitti, yapılan tetkikler sonucunda Gays'ın kemik kanseri olduğu öğrendi, tedavi süresi hem uzun hem de tedavisi için gerekli olan ilaç çok pahalı olduğu için, Fransa ve Unicef’ten yardım istediler,  Kayseri il göç idaresi aileyi arayarak  Gays'ın tedavisi için Fransa’nın olumlu dönüş yaptığını söyledi, Hattab ailesi gerekli olan bütün evrakları hazırladı fakat, Fransa’dan birdaha geri dönüş gelmedi ve aile 1,5 sene bekledi bu sürede hasta çocuğun durumu ilerledi ve felç geçirdi ve hayatnı kaybetti.

Acılı Baba Muhammed Hattap,” Fransa yetkilileri bana neden senin ismin Muhammed başka ismin yok mu? dedi,  Fransız yetkililerin doktor hazır, hastane hazır tedavi edeceğiz demelerine rağmen bir yıl bekletip, sonrasında ise tedavi etmeyeceğiz talebinizi kabul etmiyoruz demelerine bir anlam veremiyorum.  Biz yardım istediğimizde kabul etmeselerdi biz başka bir ülkeden yardım isterdik, Fransa kabul ettiği için arayış içinde olmadık. Fransa'dan hakkımızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU LİNKTE...https://www.youtube.com/watch?v=b8GSjCrgTyk&t=124s

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım