Kayseri Deniz Postası - Obruk Köyü'nün Su Mücadelesi
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber: Ece ERASLAN / Kayseri'nin Kocasinan ilçesi'ne bağlı Obruk köyünde yaşayan ve hayvancılık ile uğraşan Mehmet Turan isimli vatandaş, köyünün yaşadığı su sıkıntısının, yetkililer tarafından çözüme kavuşmamasını Deniz Postası Tv ekranlarından dile getirdi.

 

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi'ne bağlı obruk köyünde yaşayan halkın, su sıkıntısından müzdarip olduklarını aynı köyde hayvancılık ile uğraşan Mehmet Turan mikrofonlarımız aracılığyla bir kez daha dile getirdi.

5 sene önce şehir merkezinden, Kocasinanın obruk köyüne yerleşip, hayvancılık ile uğraşmaya başlayan Turan," Bundan 5 sene önce baba mesleğime dönmek için obruk köyüne hayvancılık ile uğraşmak için dönüş yapmaya karar verdim, yetkililere orada hayvancılık yapacağımı söyledim ve kendileri hertürlü imkanı sağlayacaklarını söylediler ama köyümüzde 2016 yılından beri su yok, malesef hayvancılık yapamıyorum. Yetkililerden bu konu hakkında lütfen çare bulmalarını istiyoruz. Sesimizi duyun" ifadelerini kullandı.

Haberin Detaylı Videosu Linkte...https://www.youtube.com/watch?v=dRyonzzx12w

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım