Kayseri Deniz Postası - Nursaçan'dan Hasyüncü'ye Ağır İthamlar !
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Ece ERASLAN / Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB Hizmet Binası’nda bir basın toplantısı yaparak eski OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü hakkında ağır ithamlarda bulundu. 

 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, kılıçları çekti ve eski OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü hakkında konuştu, Ahmet Hasyüncü ve eski yönetimin usulsüzlüklerini, ilgili Bakanlığa gönderdiklerini fakat  çetenin o kadar güçlü olduğunu ve bu nedenle bugüne kadar Bakanlık işlem yapmadığını dile getiren Nursaçan,"Bizler, bu güne kadar, şehrin Huzuru bozulmasın diye sesimizi çıkartmadık. Sanayici ucuz elektrik kullansın diye, zorlu enerji ile anlaşma yapılıp doğalgaz santrali kuruldu. Ahmet Hasyüncü sanayici lehine olan bu anlaşmayı neden iptal etti? Hasyüncü zorlu enerji ile iplik ticareti yaptımı? Kendi çıkarını korumak için mi anlaşmayı fesih etti" dedi.

İş adamları arsa sırası beklerken, Ahmet Hasyüncü, FETÖ şirketlerine,  binlerce dönüm ücretsiz arsa dağıtttığını belirten Nursaçan,"Alt yapı bedeli de almadığı için OSB zarara uğratılmış. Zararın tazmini için Dava açıldı. 2004 yılında Cami, Sosyal Tesis olan, OSB nin göbeğinde ki 130 bin m2 arsayı o dönemki Başkan Ahmet Hasyüncü, 2006 yılında imarını değiştirerek kendisine almış. Eski Başkan Ahmet Hasyüncü, kendi fabrikasında bulunan trafoyu, OSB kasasından, milyonlar ödeyerek taşıttı. OSB nin kasasında para ola ola, 11 Megawatt lık GES projesini 15 yıllığına yap işlet devret modeli ile birilerine verirken Allahtan korkmadın mı" ifadelerini kullandı.

OSB Başkanı Tahir Nursaçan “Yapı kullanım belgelerinin verilmesi ile ilgili, şikayetçilerden birisi, Emrah Dağdelen’dir. Yapı kullanım belgesi alanlardan biriside kendisidir. Bu yapılara Elektrik, Su Doğalgaz aboneliklerini, eski başkan, Ahmet Hasyüncü vermiştir. Tapusu olmayan 139 fabrikanın Temelini atan, 101 fabrikanında açılışını yapan, Eski OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü,  utanmadan bizleri şikayet ediyor. Bu şikayet birilerinin de desteği ile kabul görüyor" şeklinde konuştu.

Her perşembe Deniz Postası Tv'de yayınlanan Gazeteci Azim Deniz ve Gazeteci Recep Bulut'tun sunduğu Derin Analiz Porgramında, OSB Başkanı Tahir Nursaçan'ın, Eski Başkan Ahmet Hasyüncü hakkında konuştukları oldu.

İŞTE O PROGRAM...https://www.youtube.com/watch?v=_nWUeUpGE3o

E9O4grmXEAI0oEe

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım