Kayseri Deniz Postası - Cumhurbaşkanından Yardım İstemişti Katil Kendisi Çıktı
29
Pzt, May
27 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Azim DENİZ / 3 Haziran 2014 Tarihinde Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde çiftçilik yapan bir kişi evinde tüfekle vurularak öldürülmüş, kızı ise bıçakla yaralanmıştı. Olay basına Kar maskeli soyguncu cinayeti olarak yansımıştı. 7 yıldır çözülemeyen olayı Kayseri Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri aydınlattı. Aile fertlerinden 3 kişi gözaltına alındı.


39 yaşındaki Çiftçilik yapan Cemal Uzun  saat 23.00 sıralarında Sarıoğlan Çiftlik/ Palas mahallesinde ki  evine giren kar maskeli kişi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi ve bu sırada evde olan kızı Adeviye Uzun  ise saldırgan ya da saldırganlar tarafından bıçaklanması sonrasında aile, katilin bir an önce yakalanıp cezasını çekmesi için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yardım istemişti.

99b0f100 ec32 4209 a313 8a9a8de76b90

Öldürülen Cemal Uzun'un annesi Havva Uzun, ''Ben odamda yatıyordum. Saat 22.00 sıralarında birtakım sesler duydum ve uyandım. Salona geldim baktım ki torunum 16 yaşındaki Adeviye yerde kanlar içinde yatıyor, kapının yanında da yüzü maskeli, elinde bıçak ve tüfek olan bir adam duruyor. O sırada adam altınları istedi. Biz de 5 bilezikle 2 gerdanlık verdik. Oğlum gelen o adama, 'Kızımı öldürdün, altınları aldın daha ne istiyorsun?' diye seslendi. O da 3 adım geri attı ve açık duran kapıdan çıkarken tüfekle ateş etti ve oğlumu vurdu. Küçük oğlum Nuri, 'Ağabeyimi öldürdün' diye bağırınca o da 'Arkamdan gelmeyin, hepinizi öldürürüm' diye bağırdı ve kaçtı gitti. Biz de hemen polise, ambulansa haber verdik. Sağlık ekipleri eve gelip oğluma müdahale ettiler ama oğlum öldü. Yaralı olan torunumu alıp götürdüler. Elimizden bir şey gelmedi. Hala katil yakalanmadı. Biz katilin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, devlet büyüklerimizden bize yardım etmelerini bekliyoruz'' diye konuşmuştu.Öldürülen  Cemal Uzun’un kardeşi Nuri Uzun da ağabeyini öldüren katilin bir an önce yakalanmasını istediklerini belirterek, ''Katil dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor. Biz katilin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Bir an önce yakalanmalı ki başkalarının canlarını da yakmasın'' dedi.Babasının 7 yıldır yatalak bir vaziyette hasta olduğunu, hiç kimseyle bir husumet ya da tartışmalarının olmadığını ifade eden Nuri Uzun, ''Palas'taki tüm insanlar, bizim başımıza gelen bu olay yüzünden tedirgin oldu. Herkes ruhsatlı silah alıp kamera taktırıyormuş. Başkalarının canlarının yanmaması için ve ağabeyimi öldürüp yeğenimi yaralayan katilin bir an önce yakalanması gerekiyor. Biz devlet büyüklerimizden katilin yakalanması için yardımlarını bekliyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

Cemal Uzun'un eşi Fadime Uzun ise, sakin ve düzenli bir hayatları olduğunu, kendi hallerinde geçinip gittiklerini, ancak böyle bir olayla bütün hayatlarının alt üst olduğunu belirterek, ''Gerçekten çok zor günler yaşıyoruz. Anlatılacak gibi değil. Anlatmakla olmaz. Sakin ve düzenli bir hayat sürerken, bir gün birisi çıkıyor geliyor ve her şey tersine dönüyor. Biz katilin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan ve devlet büyüklerimizden bu konuda bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz'' diye konuştu.


Saldırıda bıçakla yaralanan 16 yaşındaki Adeviye ise kimseden bir şey istemediğini, yalnız kalmak istediğini söylemişti.Aile 9 Haziran 2014 tarihinde Müge Anlının Tv programına da katılıp katilin bulunması yönünde destek istemişti.Bölge jandarma sınırları içerisinde olması nedeni ile olayı jandarma soruşturmuş, katil bulunamamıştı. Olay faili meçhul olarak tozlu raflarda yerini aldı.Yaklaşık 3 ay önce, Kayseri Emniyeti Asayiş şube Müdürlüğünün Cinayet büro ekipleri savcılığın bilgisinde dosyayı ele aldı. Titiz bir çalışma sonrası. Sonunda katile ulaşıldı. Cemal Uzun’un katili, Cumhurbaşkanından katilin bulunmasını isteyen öz kardeşi çıktı. Maktülün öz kardeşi Nuri Uzun, Katilin Eşi N.U ve Maktülün eşi F.U bugün sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

243ffc97 99ec 429e 957d ef953c02ff2f

a46a88d1 2119 4d47 b301 a5cd9bb5f740

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım