Kayseri Deniz Postası - OSB’de Kılıçlar Çekildi
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) HABER: AZİM DENİZ / OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Yöneticilerin görevden uzaklaştırılması sonrası, Sanayicilerde ortalık hareketlendi. Bu yönetimin karşısında yer alan Bekir Kiracıoğlu ve OSB’ne sahip çık platformu üyeleri, bugün saat 10.00’ da basın açıklaması yaptı. Uzaklaştıran OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Yönetimi ’de aynı saatte basın toplantısı düzenledi. Taraflar birbirini suçlamaya devam etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ı , yönetimden dört kişi ve iki çalışanı, haklarında yürütülen soruşturmadan dolayı 3 ay görevden uzaklaştırma kararı vermesinden sonra,  İki tarafta basın toplantısı yaptı.

OSB’ne sahip çık platformu Başkanı Bekir Kiracıoğlu  yaptığı açıklamada “OSB Başkanı Tahir Nursaçan  ve yöneticilerin görevden alınmasının  kendilerinin savcılığa yaptığı şikayet sonucunda bakanlık tarafından yapıldığını söyledi. Görevden alınmanın siyasi bir tarafının bulunmadığını, OSB de yapılan usulsüzlüklerden kaynaklandığını, bunların başında kurulmuş olan OSB vakfında yapılan ve Dubai’de gerçekleştirilen Ticaret merkezindeki yanlışlık ve OSB ye getirdiği mali yükler olduğunu söyledi. Bekir Kiracıoğlu kendi şikayetlerinin içerisine eski Başkan Ahmet Hasyüncünün hakaret suçlamasının dahil edilmesini ve Süleyman Sarptaş’ın şahsi ticaretindeki bir soruşturmanın dahil edilmesini, doğru bulmadıklarını belirtiyor. Bakanlık tarafından görevden uzaklaştırma kararı alınan yönetimin bugün bizimle aynı saatte basın toplantısı düzenlediklerini duyduklarını ifade eden Kiracıoğlu, Nursaçana şu şekilde seslendi" Bu durumun manidar bir girişim olduğunu düşünüyorum. Bu zamana kadar kendi şahsi harcamalarına kullandıkları ve Dubai'de uğradıkları zararın parasını ödemeyi taahüt ederlerse seçime gidebiliriz. Sanayicinin cebinden çıkan parayı babalarının parasıymış gibi harcadılarsa, babalarından parayı alıp zararlarını ödesinler."dedi.

Tahir Nursaçan ise açıklamasında ise “Allah şahittir çok çalıştık. Kayseri OSB si Türkiye’deki ilk üç OSB si arasındadır.  Hiçbir suçumuz olmadığı halde küçük olsun bizim olsun diyenlerin saldırıları ile karşılaştık. İftira ve yalanlarla algı operasyonu başlattılar. Bir yerlerden algı operasyonu başlattılar. Sistemli bir kampanyayı izler hale geldik. Yargıya kadar uzanan kirli eller, hakketmediğimiz bir durumu ortaya koydu. Hiçbir kurum yada kuruluşun karşılaşmadığı kadar Müfettiş raporu ile karşılaştık. Hakkımızda 40’dan fazla suçlama yapıldı. Müfettişler hepsini inceledi. Hepsinin iftira olduğu ortaya çıktı. Başlangıçta savcılık iki hususla ilgili suçlama yapıp dava açtı. Diğer hususlarla ilgili takipsizlik verdi. Ancak birileri için bu yetersizdi. Amaç ağır cezalık bir dosya oluşturmaktı. Hukuk sisteminde bin dosyada bir ihtimal gerçekleşerek, Kayseri sulh ceza hakimliği tarafından takipsizlik kararı kaldırıldı. Burada da manidar bir zamanlama yaşandı. Üç ay boyunca itiraz dosyada beklerken, dosyada takipsizlik veren savcının istemediği bir yere tayin edilmesi beklendi. Geçici görevden uzaklaştırma yazısının gerekçesine, Eski Başkan Ahmet Hasyüncü’nün yaptıklarını geçen toplantıda açıklamıştım. Ahmet Hasyüncü savcılığa suç duyurusunda bulundu. Konuşan ben olmama rağmen, yönetimdeki arkadaşları potaya atmak için benim değil onların görevden uzaklaştırma gerekçesinin içine yazılmış. Dosyanın ne kadar ısmarlama olduğu anlaşılıyor. Süleyman Sarptaş’ın şahsi ticaretindeki soruşturmada görevden uzaklaştırma gerekçesine yazılıyor. Sanayi ve Teknoloji bakanlığınca alınan karar sanayicimize Kayseri sanayisine üretime iradesine ülke ve milletimize vurulmuş bir darbedir. Bu haksızlığa rağmen Devletimize ve hukukumuza boynumuz kıldan incedir. Biz gücümüzü Sanayicimizden alıyoruz. Bu suçlamaların asılsız olduğu yargılama sonucunda görülecektir. Bu bizim için son değil başlangıç olacaktır. Şer odaklarına prim verenler hakkımız helal değildir” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım