'Keyfe keder satılıktır' esnafı sıkıntıya sokuyor

Manşet

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN, Şeyda AŞATIR / Oto Galericiler Sitesi'nde ikinci el oto alım satım işi yapan galerici Kenan Aşatır, ikinci el piyasası ile ilgili bilgiler verdi. Aşatır, "İnternete insanlar araçlarını satmak için koyuyor ve uçuk bir fiyat ile 'Keyfe keder satılıktır' diyor. Bu da araç piyasasını yükseltiyor. Onu gören insanlar piyasanın yüksek olduğunu zannediyor" dedi.

 

Oto Galericiler Sitesi'nde 'Kenan Aşatır Otomotiv' adı altında faaliyet gösteren işletmenin sahibi  Kenan Aşatır, ikinci el otomobil satışları ile ilgili bilgiler verirken, galerici esnafının yaşadığı sorunlardan da bahsetti. 

"BU MESLEKTEKİ EN BÜYÜK ADALETSİZLİK..."

Aşatır, bu meslekteki en büyük adaletsizliği şu sözlerle ifade etti: "Bu işi berberi de yapıyor, su tesisatçısı da yapıyor, emlakçı da yapıyor. Buradaki esnaf bu konuda muzdarip. Buna çare bulunmasını istiyoruz."

"PAZAR GÜNLERİ YAŞANAN DAĞINIKLIK GİDERİLMELİ"

Pazar günü Galericiler Sitesi'ne gelen insanların esnafa da katkı sağladığını vurgulayan galerici Kenan Aşatır, "Halk pazar günleri komple geliyor ama bunun bir düzene konulması lazım. İnsanlar gezmeye geliyor ama Galericiler Sitesi'nin batısındaki, kuzeyindeki yeri gezdiği zaman içeri girmiyor, yoruluyor. Çünkü dağınıklık var. Toplu bir yerde olursa insanlar gelir hem normal vatandaşın aracını görür hem de esnafın aracını görür. Kışın insanlar soğuktan gelmiyordu, önümüz yaz. Şimdi de vatandaş sıcaktan gelmezse, biz esnaflar ne yapacağız? Biz o zaman ekmek yiyemeyiz" diye konuştu.

"İNTERNET, BİZ ESNAFLARA ZARAR VERİYOR"

Aşatır, ikinci el piyasasının şimdilerde normal seyrettiğini ifade ederek, internet ortamında satılan araç piyasasının esnafa zarar verdiğini belirtti. Aşatır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Müşterilere göre yüksek ama piyasa normal. Esnaf da araç daha ucuz. İnternete insanlar araçlarını koyuyor ve 'keyfe keder satılıktır' diyor. Bu durum araç piyasasını yükseltiyor. Onu gören insanlar piyasanın yüksek olduğunu zannediyor ama sitemizi gelip gezmiyorlar. Teknoloji her zaman iyidir, faydalıdır ancak bizim sektörümüze böyle bir zararı var. İkinci el piyasasını internet ortamında satılan araçlar bozuyor."

"İSTİKRAR SÜRERSE İŞLER İYİ"

Hükümet istikrarlı olduğu sürece, dövizde çalkantılı dönem olmadığı sürece işlerinin daha iyi olduğunu ifade eden Aşatır, "Dövizde hafif çalkantı olsa bizim işler bıçak sırtı gibi kesiliyor" dedi.

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi her sektörde olduğu gibi işlerinde düşüş olacağını söyleyen Aşatır, "Ramazanın ilk 20 günü işlerin yavaşlamasını bekliyoruz. Ramazan ayının son on gününde vatandaşımız araç telaşına düşer. Tatil nedeniyle bizim işlerimiz de o zaman yeniden açılır" sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar