'Bakan da böyle yaparsa'...

Manşet

Haber: Şeref KAHRAMAN/ Gazetemizin dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin ortağı olduğu şirket ile ilgili 'Bakan da böyle yaparsa' başlıklı manşetimiz nedeniyle 8 Aralık tarihli nüshası şikayet üzerine Savcılık tarafından gece yarısı suç eşyası olarak piyasaya dağıtılmadan toplatıldı. Gazetemiz haberi suç eşyası sayılırken, haberi yapan gazeteci ise suçlu olarak dün Emniyet'e ifade verdi. 

Gazetemize gelen bir ihbarı yaklaşık iki hafta süre araştırdık. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin ortağı olduğu şirket ile ilgili ‘Bakan da böyle yaparsa’ başlıklı manşet haberimizi yazdık. Haberin spotunda şöyle yazıyordu: “Taş yünü üretiyorlar, arta kalan zehirli atıkları ise Erkilet’te doğaya gömüyorlar. İşin daha ilginç boyutu ise, çevre katliamını yapan şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin...”

GAZETEMİZ GECE YARISI ŞİKAYET EDİLDİ

Gazetemiz PDF sayfasının Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne gece yarısı düşmesi ile Aytekin Aydemir tarafından gazetemiz hakkında Emniyet'e şikayette bulunuldu.  Maden Ocağı yöneticisi olduğunu ve haberimizin şirketine zarar vereceği iddiasıyla gazetenin basımının durdurulması, basılmış ise toplatılmasını, habere yayın yasağı konulmasını istediği öğrenildi. 

SAVCI'DAN JET KARAR

Cumhuriyet Savcısı jet bir karar ile haberi yazan gazetecinin şüpheli olarak yakalanmasına ve suçun iz, eser, emare veya delillerin elde edilmesi amacıyla, gecikmesinde sakınca bulunduğundan, bir defaya mahsus iş yerinde arama yapılmasına ve bulunacak suç eşyası Kayseri Deniz Postası adlı 8.12.2016 tarihli gazeteye el konulmasına karar verdi. 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar