28
Çrş, Eki
27 Yeni Haber

Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 ile mücadele kapsamında sürdürdüğü Maske, Mesafe ve Temizlik denetimlerine tüm iş kolları ve yaşam alanlarında titizlikle devam ediyor. Salgının başından beri Kayseri’de denetimler konusunda azami gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kuaför ve güzellik merkezleri, internet cafeler başta olmak üzere birçok yaşam alanında denetimler gerçekleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayarak, Türk Milleti’nin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyor olmanın haklı gururunun yaşandığını ifade etti.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un son çıkışlarının temelinde İslamofobi, faşizm ve sömürgecilik olduğunu belirterek, bu zihniyetlere karşı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Fransa’ya karşı takındığı tutumu yerinde bulduklarını belirtti. ASKON Başkanı Aydın, ‘boykot kararına sadece ülkemiz Türkiye değil, İslamofobiye, faşizme, sömürgeciliğe karşı duran, barış diline sahip çıkan toplumlar da dahil olmalı. Boykot yapmak ve Macron’a dur demek; İslamofobiye, faşizme ve sömürgeciliğe dur demektir.’ değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz ekiplerinin yapmış olduğu koruma kontrolleri esnasında, kaçak olarak avlanan 2 si Suriye uyruklu 5 kişiye ve Hacılar İlçe Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu kontrollerde yakalanan 1 kişiye 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapmasında ceza yazıldı.

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Ekim ayı meclis toplantısına video konferans ile bağlanan Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, "Biz işgale boyun eğmeyeceğiz. Türkiye'nin duruşu bizi memnun etmiştir. Türkiye her zaman adaletin yanındadır" dedi.

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) UZAYBİMER Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Dervişoğlu, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) ilk kez Ay'ın Güneş'i gören yüzeyinde su bulunduğunu açıklamasına ilişkin, "Belki su buharı biçiminde düşünebileceğimiz H2O moleküllerini ifade etmektedir. Dolayısıyla Ay'da bulunan suyu elimize alalım da bardağa koyup içelim, diye bir şey anlamamak gerekir" dedi.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar