Haber-Foto: Şeref Kahraman - Kayseri’de 17 yaşındaki genci çıkan kavgada sokak ortasında göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldüren ve bu suçtan tutuklu yargılanan 27 yaşındaki sanığın, meşru müdafaa kapsamında ceza verilmesine yer olmadığına karar verilerek tahliye olmasının yankıları sürüyor. Karara itiraz eden Berat’ın babası oğullarının böyle bir ölümü hak etmediğini söylerken, annesi ise oğlunun fotoğrafını öperek gözyaşlarına boğuldu.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Taylan Öztürk ve yönetimi Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundular.

Yurtiçi ve yurt dışında şube ağları ile 6 binin üzerinde iş insanı,15 bin üye işletmesi ile yediyüz bin kişiye istihdam sağlayan; üyelerivasıtasıyla da 17 milyar dolar ihracat yapan Türkiye’nin en sayılı işadamları derneğinden biri olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği11. Dönem Vizyon çalıştay programını Antalya’da gerçekleştirdi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, atama bekleyen öğretmenleri Meclis gündemine taşıdı. Ücretli öğretmenlik konusuna dikkat çeken Ataş, hükümetin bu konuda verdiği sözleri de tutmadığını belirtti. Ücretli öğretmenlik adı altında üniversiteli işsizlerimizin emeklerinin sömürüldüğünü kaydeden Ataş, “Vatandaş, ekonomik krizin hat safhaya ulaştığı bugünlerde geçim sıkıntısı ile karşı karşıyadır. Size göre ekonomi iyiye gidiyorsa, uçuyorsa verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz?” diye sordu. Diğer yandan Ataş, çiftçilerin sıkıntılarını da bir kez daha Meclis gündemine taşıyarak, “Çiftçiye desteği arttırın, borçları yapılandırın” talebinde bulundu.

KAYSERİ Bilim Merkezi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem ara tatiline girecek öğrenciler için bilim kampları açıyor. Bilim kamplarında 7 farklı atölye etkinliğinin yanı sıra bilimsel oyunlar da bulunacak.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar