KAYSERİ Jeofizik Mühendisleri Derneği İl Temsilci Semih Oybak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceden söylediği gibi şehirleşmede dikey değil, yatay mimariye önem verilmesi gerektiğini, ilerleyen dönemde Doğu bölgesinde suskun bir iki fay hattının daha harekete geçebileceğini söyledi.

Haber: Şeref Kahraman / Kapadokya’da rahatsızlanan ve ateşi çıkan Çinli turistin, Kayseri Şehir Hastanesi'ne getirildiği ve karantinaya alındığı öğrenildi. Kayseri Şehir Hastanesi'nde maskeli sağlık ekipleri, enfeksiyon birimine sevk ederek hastayı yoğun gözetim altına aldı.

Haber: Azim Deniz / TMSF başkanının talimatı ile Erciyes Anadolu Holding deprem bölgesine battaniye, yorgan, sünger yatak, ısınma amaçlı odun-tahta, talaş ve bunları yakmak için boş variller olmak üzere ilk etapta 5 tır gönderdi. Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin de Elazığ ve Malatya’ya gideceğini duyurdu.

KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, işçi ve işveren arasında süren mahkemelerde sanayicinin küstürülmeye çalışıldığını ileri sürerek, “Kıdem tazminatı konusunda mahkemelerimizin uyanık olması lazım. Kıdem tazminatı konusu bu ülke için çok önemli. Sanayiciyi küstürürseniz bu ülke gelişmez. Biz işçi düşmanı değiliz” dedi.

Haber: Şeref Kahraman / Elazığ'da Cuma akşamı saat 20.55'te 6.8 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından kurtarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Depremde ölen vatandaşlarımızın sayısı 35'e yükseldi, yaralı sayısı 1607 olarak açıklandı. Yaralılardan 1.503'ü taburcu edildi, 104'ünün tedavisi devam ediyor. Enkazdan kurtarılanların sayısı 45'e yükseldi. Kurtarma ve yardım içinTürkiye seferber oldu. Tam bir dayanışma örneği sergileyen Türkiye, bir kez daha birlik ve beraberliğini göstererek ‘devlet, millet el ele’ depremin yaralarını sarıyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Elazığ depremiyle ilgili radyo ve televizyonlarda yer alan provokatif yorum ve haberler için inceleme başlatıldığını açıkladı.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar