Kayseri Deniz Postası - Güney Kore’den ‘Kore Çeviri Ödülü’ alan ilk Türk akademisyen: Prof. Dr. Türközü
27
Cu, Oca
42 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi


Forum Kayseri

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Ekrem NAZLI / Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölüm Başkan Prof. Dr. Gürsel Türközü, Güney Kore’den çeviri ödülü aldı. Güney Kore’nin edebi çeviri konusunda önemli ve prestijli ödülü olan ‘Kore Çeviri Ödülü’nü Türkiye’den alan ilk akademisyen oldu.

Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Başkanı Prof. Dr. Türközü, Kore Edebiyatı Çeviri Enstitüsü’nün bu yıl 15.’sini düzenlediği çeviri yarışmasına katıldı. Prof. Dr. Türközü, Anh. Do-Hyun’un yazarı olduğu “Gümüş Somon’un Büyük Yolculuğu” adlı kitaba yaptığı çeviri ile yarışmaya katıldı.  18 dilden 97 çevirinin incelendiği yarışmada ödüle layık görülen Türközü 4 çeviri sahibi arasında yer aldı.

Güney Kore'nin edebi çeviri konusunda en prestijli ödülü olan Kore Çeviri Ödülünü alan Prof. Dr. Türközü, Türkiye’den bu ödülü alan ilk akademisyen oldu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım