Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak: "Baskı altındaki kardeşlerimiz için dua ediyoruz"

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, Ramazan Bayramı münasebetiyle yazılı açıklama yaparak, Türk-İslam Âlemi’nin bayramını kutladı. 

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, günahlardan arınma ve mağfiret ayı olan Ramazan’da milletimizin birlik ve beraberlik duygularını daha da perçinlediğini belirtti. Başkan Çolak, “ Cenab-ı Allah’ın bizlere bahşettiği rahmet ayı Ramazan boyunca, Müslüman Âlemi olarak bir yandan ibadetle meşgul olurken, diğer yandan da kurulan sofralar ve yapılan yardımlar sayesinde birlik ve beraberlik duygularımız daha da sağlamlaşmış oldu. Fakat bizler cennet vatanımızda manevi bir iklimde Ramazan Ayını yaşarken, diğer coğrafyalardaki Müslüman-Türk kardeşlerimiz baskı ve zulüm gördü. Her Ramazan’da olduğu gibi başta Doğu Türkistan ve Filistin’de olmak üzere inançsızlığı kutsayan zihniyet yine kendini gösterdi. Ve burada yaşayan kardeşlerimiz bir insanın en temel hakkı olan dini ibadet hakkından mahrum kaldı. Yine bu ay içerisinde bu kez Kerkük’te yaşayan soydaşlarımız da siyasi seçimler sebebiyle baskı altındaydı. Tüm bu yaşananlar bizler için birer ibret ve kararlılık vesikası olmuştur. Bu vesileyle birlik ve beraberlik ümidiyle Türk-İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken, eziyet ve boyunduruk altındaki tüm kardeşlerimizin bir an evvel hür yaşama kavuşması için Cenab-ı Allah’a el açıyorum.” dedi. (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar